mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresówki na dobrej drodze

Ekspresówki na dobrej drodze

Droga ekspresowa S10 i S5 jako element szybkiego połączenia ognisk aglomeracji bydgosko - toruńskiej umożliwi połączenie Bydgoszczy z Toruniem drogą o wysokich parametrach, co zaowocuje skróceniem czasu podróży i poprawą bezpieczeństwa ruchu. Prace rozpoczną się pod koniec listopada i potrwają do końca 2006 roku.

Ekspresówki na dobrej drodze

Przebudowa drogi krajowej nr 5 na odcinku od Bydgoszczy do Węzła Stryszek do standardu drogi ekspresowej ma ułatwić powiązanie Bydgoszczy z jego obwodnicą południową, czyli drogą krajową nr 10. Ma to spowodować poprawę obsługi ruchu tranzytowego, krótszy czas podróży i poprawę bezpieczeństwa ruchu na omawianym odcinku drogi krajowej nr 5.

Wykonawcą kontraktu na wykonanie dróg ekspresowych S5 i S10 Bydgoszcz - węzeł Stryszek będzie firma Budimex - Dromex. Całkowita wartość kontraktu to ponad 80 mln złotych.
 
W ramach budowy drogi ekspresowej S-5 na omawianym odcinku przewiduje się:

  • przebudowę nawierzchni jezdni dróg krajowych nr 5, 10 oraz 25
  • budowę węzła drogowego "Lotnisko" wiążącego drogę ekspresową S5 z ulicą
  • Pilotów stanowiącą drogę dojazdową do międzynarodowego Lotniska w Bydgoszczy
  • budowę węzła drogowego "Stryszek" wiążącego drogę ekspresową S5 z drogą krajową nr 10 i 25;
  • budowę nowych i remont istniejących dróg dojazdowych
  • budowę odwodnienia
  • wykonanie przejść dla zwierząt;
  • budowę ekranów akustycznych;

W miejscach niebezpiecznych (wysokie nasypy, głębokie rowy przydrożne itp.) przewidziano ustawienie barier ochronnych stalowych na poboczu drogi ekspresowej, łącznic i dróg dojazdowych. Na całej długości drogi ekspresowej zaprojektowano ogrodzenie drogi, zapobiegające wtargnięciu zwierząt na jezdnie, jednocześnie nakierowujące zwierzęta na przejścia dla zwierząt. W miejscach zjazdów z drogi ekspresowej na drogi pożarowe oraz na drogi dojazdowe do zbiorników zaprojektowano tzw. bramy awaryjne. Zbudowane zostaną również ekrany akustyczne.
 
Dzięki inwestycji Bydgoszcz uzyska dostęp do autostrady A1, a Toruń do portu lotniczego w Bydgoszczy. Nowa droga odciąży miasta od ruchu tranzytowego i pozwoli zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną całego regionu.

 


Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.