mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresówki na dobrej drodze

Ekspresówki na dobrej drodze

Droga ekspresowa S10 i S5 jako element szybkiego połączenia ognisk aglomeracji bydgosko - toruńskiej umożliwi połączenie Bydgoszczy z Toruniem drogą o wysokich parametrach, co zaowocuje skróceniem czasu podróży i poprawą bezpieczeństwa ruchu. Prace rozpoczną się pod koniec listopada i potrwają do końca 2006 roku.

Ekspresówki na dobrej drodze

Przebudowa drogi krajowej nr 5 na odcinku od Bydgoszczy do Węzła Stryszek do standardu drogi ekspresowej ma ułatwić powiązanie Bydgoszczy z jego obwodnicą południową, czyli drogą krajową nr 10. Ma to spowodować poprawę obsługi ruchu tranzytowego, krótszy czas podróży i poprawę bezpieczeństwa ruchu na omawianym odcinku drogi krajowej nr 5.

Wykonawcą kontraktu na wykonanie dróg ekspresowych S5 i S10 Bydgoszcz - węzeł Stryszek będzie firma Budimex - Dromex. Całkowita wartość kontraktu to ponad 80 mln złotych.
 
W ramach budowy drogi ekspresowej S-5 na omawianym odcinku przewiduje się:

  • przebudowę nawierzchni jezdni dróg krajowych nr 5, 10 oraz 25
  • budowę węzła drogowego "Lotnisko" wiążącego drogę ekspresową S5 z ulicą
  • Pilotów stanowiącą drogę dojazdową do międzynarodowego Lotniska w Bydgoszczy
  • budowę węzła drogowego "Stryszek" wiążącego drogę ekspresową S5 z drogą krajową nr 10 i 25;
  • budowę nowych i remont istniejących dróg dojazdowych
  • budowę odwodnienia
  • wykonanie przejść dla zwierząt;
  • budowę ekranów akustycznych;

W miejscach niebezpiecznych (wysokie nasypy, głębokie rowy przydrożne itp.) przewidziano ustawienie barier ochronnych stalowych na poboczu drogi ekspresowej, łącznic i dróg dojazdowych. Na całej długości drogi ekspresowej zaprojektowano ogrodzenie drogi, zapobiegające wtargnięciu zwierząt na jezdnie, jednocześnie nakierowujące zwierzęta na przejścia dla zwierząt. W miejscach zjazdów z drogi ekspresowej na drogi pożarowe oraz na drogi dojazdowe do zbiorników zaprojektowano tzw. bramy awaryjne. Zbudowane zostaną również ekrany akustyczne.
 
Dzięki inwestycji Bydgoszcz uzyska dostęp do autostrady A1, a Toruń do portu lotniczego w Bydgoszczy. Nowa droga odciąży miasta od ruchu tranzytowego i pozwoli zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną całego regionu.

 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.