mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowo z Wrocławia do Poznania

Ekspresowo z Wrocławia do Poznania

Losy drogi ekspresowej S5 łączącej Wrocław i Poznań były jeszcze do niedawna niepewne. Projekt budowy trasy przez długi czas był wyłącznie na rezerwowej liście programu budowy dróg. Realizacja tej inwestycji do 2012 roku była mało prawdopodobna, ale teraz wiadomo, że droga jednak powstanie.

Ekspresowo z Wrocławia do Poznania
Oficjalnie wiadomo, że projekt związany z budową drogi ekspresowej S5 z Nowych Marz do Wrocławia znajduje się w programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012. Szczególnie ważnym z perspektywy zbliżających się Mistrzostwa Europy Euro 2012 odcinkiem trasy jest droga z Wrocławia do Poznania, gdyż połączy miasta w których rozgrywane będą mecze i dzięki temu kibice oraz ekipy biorące udział w zawodach, będą się swobodnie przemieszczać między tymi miastami. Budowa tego odcinka jest planowana na lata 2008-2012, najwcześniej prace powinny rozpocząć się na terenie wielkopolski, a na Dolnym Śląsku ruszą dopiero w 2010 roku. Obecnie prowadzony jest etap wstępnego projektowania, a terminy budowy mają zostać dotrzymane.

Projekt budowy znajduje się na liście rezerwowej jeśli chodzi o dofinansowanie ze środków unijnych, natomiast w budżecie państwa droga S5 stanowi jeden z priorytetów. Tylko w tym roku na budowę drogi ekspresowej zostanie wydanych 100 mln zł.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~frz 2008-01-17

ale tutaj głównie chodzi o Poznań - Wrocław. Bydgoszcz może poczekać ]:->

~Karol 2008-01-15

Ale w Bydzie są problemy z drogą przez miasto, dyrektor GDDKiA proponuje obwodnice (chociaż wiekszość jest za drogą przez miasto), co w znaczy że jeśli ma być obwodnica zamiact eski przez Byde to realizacja drogi przed Euro 2012 jest nierealna. :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne
Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne
Szef Volkswagen AG zapowiedział, że już w niedalekiej przyszłości każdy samochód produkowany przez niemiecki koncern będzie występował także w elektrycznej wersji.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic