mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowo z Wrocławia do Poznania

Ekspresowo z Wrocławia do Poznania

Losy drogi ekspresowej S5 łączącej Wrocław i Poznań były jeszcze do niedawna niepewne. Projekt budowy trasy przez długi czas był wyłącznie na rezerwowej liście programu budowy dróg. Realizacja tej inwestycji do 2012 roku była mało prawdopodobna, ale teraz wiadomo, że droga jednak powstanie.

Ekspresowo z Wrocławia do Poznania
Oficjalnie wiadomo, że projekt związany z budową drogi ekspresowej S5 z Nowych Marz do Wrocławia znajduje się w programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012. Szczególnie ważnym z perspektywy zbliżających się Mistrzostwa Europy Euro 2012 odcinkiem trasy jest droga z Wrocławia do Poznania, gdyż połączy miasta w których rozgrywane będą mecze i dzięki temu kibice oraz ekipy biorące udział w zawodach, będą się swobodnie przemieszczać między tymi miastami. Budowa tego odcinka jest planowana na lata 2008-2012, najwcześniej prace powinny rozpocząć się na terenie wielkopolski, a na Dolnym Śląsku ruszą dopiero w 2010 roku. Obecnie prowadzony jest etap wstępnego projektowania, a terminy budowy mają zostać dotrzymane.

Projekt budowy znajduje się na liście rezerwowej jeśli chodzi o dofinansowanie ze środków unijnych, natomiast w budżecie państwa droga S5 stanowi jeden z priorytetów. Tylko w tym roku na budowę drogi ekspresowej zostanie wydanych 100 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~frz 2008-01-17

ale tutaj głównie chodzi o Poznań - Wrocław. Bydgoszcz może poczekać ]:->

~Karol 2008-01-15

Ale w Bydzie są problemy z drogą przez miasto, dyrektor GDDKiA proponuje obwodnice (chociaż wiekszość jest za drogą przez miasto), co w znaczy że jeśli ma być obwodnica zamiact eski przez Byde to realizacja drogi przed Euro 2012 jest nierealna. :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.