mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowo ze Szczecina do Gorzowa

Ekspresowo ze Szczecina do Gorzowa

Kierowcy mogą już korzystać z ekspresowej trasy między Gorzowem a Szczecinem. W ostatnich dniach grudnia 2010 roku  został udostępniony dla ruchu odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego o długości 26,7 kilometra. Jest to ostatni odcinek drogi S3 między Szczecinem, a Gorzowem Wielkopolskim oddawany do ruchu, wcześniej w maju i październiku tego roku zostały otwarte odcinki od podszczecińskiego węzła Klucz do węzła Myślibórz. Cała ekspresówka łącząca województwa zachodniopomorskie i lubuskie liczy ponad 81 km długości - jest to najdłuższy ciąg drogi ekspresowej w Polsce. Koszt budowy odcinka od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego wyniósł 581 mln zł, cały projekt Szczecin Gorzów Wielkopolski kosztował ponad 2,2 miliarda zł.

Ekspresowo ze Szczecina do Gorzowa
Realizacja największej inwestycji drogowej w północno – zachodniej Polsce na odcinku od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęła się w 2008 roku, roboty realizowała firma Berger Bau. Oddana do ruchu trasa posiada na całym odcinku dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym.

Dzięki tej inwestycji uciążliwy ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miejscowości położonych przy szlaku dawnej krajowej „trójki”, skróci się również czas przejazdu tą ważną trasą o znaczeniu międzynarodowym oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wraz z otwarciem nowego odcinka S3 dawny przebieg drogi krajowej nr 3 na odcinku Renice – Gorzów Wielkopolski stał się drogą gminna i obowiązki zarządcy tej drogi spoczywają właściwych gminach.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~warszawiak 2011-01-05

Ach, ta klawiatura. Powinno być oczywiście: manotrawstwa, a nie "marnotrastwa".

~warszawiak 2011-01-05

Całkowicie zgadzam się z moim przedmówcą, że stara "trójka" powinna być co najmniej drogą wojewódzką. To kolejny przykład kretyńskich przepisów, jakich u nas wiele. Najlepiej by było, gdyby S3 była autostradą A3, wtedy stara "trójka" stałaby się krajówką nr 93. S3 Szczecin-Gorzów spokojnie mogłaby być autostradą, jest lepsza od niedawno wyremontowanej A6, a odcinek autostrady A4 bez pasów awaryjnych może ekspresówce S3 (Szczecin-Gorzów) co najwyżej buty czyścić. Niektórzy twierdzą, że to dobrze, że S3 jest ekspresówką, bo jest bezpłatna. Ale skąd pewność, że za parę lat nie wprowadzą opłat na ekspresówki? I na koniec pytanie do mieszkańców Gorzowa i okolic lub osób zorientowanych w temacie: W latach dziewięćdziesiątych ub. wieku zbudowano przed Gorzowem parokilometrowy odcinek dk3 omijający Marwice i Baczynę. Miał on być jedną z dwóch nitek przyszłej S3. Dlaczego nie został i obie nitki S3 idą obok? Przecież teraz jest lokalna droga najstarszej "trójki" Marwice-Baczyna oraz lokalna, szeroka droga z poboczami omijająca te miejscowości. Dlaczego dopuszcono się takiego marnotrastwa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

~szrawa 2011-01-03

To, że stara 'trójka" ma obecnie status drogi gminnej to największy absurd. Ona z automatu powinna stać się drogą wojewódzką. Ta droga nie spełnia absolutnie żadnych parametrów drogi gminnej. S3 omija wszystkie miejscowości leżące na jej trasie, i teraz miasto powiatowe Pyrzyce łączy się ze stolicą województwa drogą gminną. Paranoja!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.