mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Elbląg z nowym węzłem

Elbląg z nowym węzłem

Dzisiaj tj. 31 sierpnia w Elblągu nastąpi uroczyste otwarcie węzła transportowego Elbląg - Wschód. Prace przy inwestycji o wartości około 6,5 mln euro trwały półtora roku..

Elbląg z nowym węzłem

Węzeł transportowy Elbląg - Wschód to przedsięwzięcie sfinansowane przez Unię Europejską (PHARE 2001) - 4,5 mln euro oraz GDDKiA (budżet państwa) - ok. 2 mln euro. Objęło ono budowę węzła na przecięciu dróg krajowych nr 7 i 22, w ramach której wykonano budowę dwupoziomowego skrzyżowania drogowego, remont istniejącego wiaduktu, budowę trzech nowych wiaduktów oraz budowę niezbędnych odcinków dróg krajowych i łącznic o długości łącznej 7 km i powierzchni 45 tys. m2. Ponadto wykonano urządzenia energetyczne, teletechniczne i wodno-kanalizacyjne zapewniające bezpieczne funkcjonowanie węzła. Zakres robót obejmował również przełożenie rzeki przepływającej przez obszar węzła na długości 665 m. Roboty rozpoczeły się w marcu 2004 roku. Projektantem była firma Transprojekt Gdański, a wykonawcą firma Skanska. 

Węzeł ten umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 i 22 i stanowi część rozwiązania komunikacyjnego, obejmującego przebudowę drogi nr 7 na odcinku Jazowa - Elbląg oraz przebudowę drogi nr 22 od Elbląga do przejścia granicznego w Grzechotkach, które pozwoli na skrócenie czasu podróży z krajów Unii Europejskiej, a także z Gdańska i Elbląga do Obwodu Kaliningradzkiego.


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic