mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Elbląg z nowym węzłem

Elbląg z nowym węzłem

Dzisiaj tj. 31 sierpnia w Elblągu nastąpi uroczyste otwarcie węzła transportowego Elbląg - Wschód. Prace przy inwestycji o wartości około 6,5 mln euro trwały półtora roku..

Elbląg z nowym węzłem

Węzeł transportowy Elbląg - Wschód to przedsięwzięcie sfinansowane przez Unię Europejską (PHARE 2001) - 4,5 mln euro oraz GDDKiA (budżet państwa) - ok. 2 mln euro. Objęło ono budowę węzła na przecięciu dróg krajowych nr 7 i 22, w ramach której wykonano budowę dwupoziomowego skrzyżowania drogowego, remont istniejącego wiaduktu, budowę trzech nowych wiaduktów oraz budowę niezbędnych odcinków dróg krajowych i łącznic o długości łącznej 7 km i powierzchni 45 tys. m2. Ponadto wykonano urządzenia energetyczne, teletechniczne i wodno-kanalizacyjne zapewniające bezpieczne funkcjonowanie węzła. Zakres robót obejmował również przełożenie rzeki przepływającej przez obszar węzła na długości 665 m. Roboty rozpoczeły się w marcu 2004 roku. Projektantem była firma Transprojekt Gdański, a wykonawcą firma Skanska. 

Węzeł ten umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 i 22 i stanowi część rozwiązania komunikacyjnego, obejmującego przebudowę drogi nr 7 na odcinku Jazowa - Elbląg oraz przebudowę drogi nr 22 od Elbląga do przejścia granicznego w Grzechotkach, które pozwoli na skrócenie czasu podróży z krajów Unii Europejskiej, a także z Gdańska i Elbląga do Obwodu Kaliningradzkiego.


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.