mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Elektroniczny nadzór poprawi bezpieczeństwo

Elektroniczny nadzór poprawi bezpieczeństwo

Kilka dni temu w Warszawie miało miejsce spotkanie zorganizowane przez magazyn Auto Świat, podczas którego rozmawiano o bezpieczeństwie na drogach. Jednym z poruszonych tematów był projekt wprowadzenia elektronicznego systemu nadzoru nad ruchem drogowym.

Elektroniczny nadzór poprawi bezpieczeństwo
Dla poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach najważniejsze jest poczucie nieuchronności kary za wykroczenia popełnione w czasie jazdy. Niestety nawet najlepsze prawo, które nie jest przestrzegane, nie spełnia swojego zadania. Tak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak argumentował, podczas Panelu Bezpieczeństwa zorganizowanego przez magazyn Auto Świat, plan wprowadzenia elektronicznego systemu nadzoru nad ruchem drogowym.

Zdaniem Dyrektora Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzeja Grzegorczyka, dobrym przykładem takiego działania jest Francja, gdzie wprowadzenie elektronicznego systemu nadzoru spowodowało, że w ciągu 3 lat liczba zabitych na drogach spadła o 30%. Powszechność karania okazała się najbardziej skuteczna, bo najważniejsze jest, aby restrykcje dotyczyły wszystkich łamiących prawo, bez wyjątku.
 
O tym, że wprowadzenie w Polsce nadzoru elektronicznego poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach mówił również przedstawiciel Komendy Głównej Policji Marek Kąkolewski. Stosowny projekt ustawy w tym zakresie przewiduje, że kary pieniężne za przekraczanie prędkości będą uzależnione od kategorii drogi, czyli od miejsca, w którym wykroczenie zostało popełnione.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~marek 2008-11-01

moim zdaniem to Ci są najgorsi którzy mają przysłowiowe ciemne okulary, i przesedli się z malucha i syrenki na be-emki itp i pokazuja swe cwaniactwo sirofkowym palcem dla tych którzy zostawiają o 2-ry więcej za jadącym z przodu pojazdem dla ogólnego bezpieczeństwa, oraz Ci którzy jeżdżą na swiatłach przeciwmgielnch a sama nazwa wskazuje gdzie je należy używac- a przecież są tylko 3-ty mówiące o użyciu tych świateł: 1.pogarsza.się waruki widoczności poza obszar zabudowanym 2.zadymienia 3,kręte górskie drogi -w lato w piękną przejzystą noc a nie gdzie się komuś umyśli bo on widzi a pozostali to betka tylko że go nagle oślepi żle ustawionymi światłami a najlepiej jest stawiac znaki ograniczające i trzymac je w nieskonczości czy ktoś widział aby policja w Niemczech na autostradzie zartzymywała do kontroli?,a jak robia to nasi policjanci !!???

~roy 2008-10-31

Wprowadzić 30/h w całym kraju i 50 na autostradach. A co tam. I szukać dalej winnych wypadków, które i tak będą. Co za idiota porównuje nas do krajów, które mają DROGI zamiast dziurawych gówien jak u nas. Tam się wyrwy naprawia, a nie stawia znaki ograniczające i pomstuje na chcących normalnie jeździć.

~lobuzbodzio 2008-10-31

Nie prędkość a głupota zabija. Można jechać szybko i bezpiecznie. Prosta w dobrym stanie mały ruch więc czemu nie depnąć troszkę, ale jak widzę gościa jadącego za sporą kolumną pojazdów i taki idiota wyprzedza nie raz stwarzając sytuację za którą chętnie dał bym mu w pysk. Ile razy było tak że jechałem do Wrocławia od Strzelina ciemno droga że brak słów a on wyprzedza za mną parę aut, mnie wyprzedza zmuszając do zjazdu do prawej na te najgorsze dziury. I dumny z ciebie pojechał do przodu. Tyle na tym zyskał czasu kosztem tego że jego dzieci w razie tragedii chować się będą bez Ojca że jak ja dojechałem 40 tonowym autem do Wrocławia i z kolumną auta za plecami którzy bezpiecznie dojechali wraz ze mną. Czasu ten koleś zyskał tyle że razem staliśmy na światłach na wlocie do miasta. Niech Policja weźmie się właśnie za takich piratów drogowych a nie za prędkość bo jak ktoś przekracza o 30 km/h to stwarza znikome zagrożenie w porównaniu do idioty który wyprzedza bez wyobraźni. Wyłapcie na początku właśnie tych i porównajcie statystyki. Tacy nie mają pojęcia za jaką cenę narażają życie dla banalnych 15 minut szybciej dojazdu do celu.

~obywatel 2008-10-27

bardzo dobry pomysł z nadzorem elektronicznym. Kierowcy w Polsce w większości jeżdżą za szybko, a to, że robią to często starymi autami i na nierównych drogach świadczy o ich głupocie. Jednak praw fizyki nie da się oszukać nawet nowym mercedesem na sześciopasmowej autostradzie.

~moja żona 2008-10-27

ooo własnie, jechałem na chorwację, około 15% odległości przez nasz kochany kraj zabrało mi 35% czasu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.