mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie

Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie

Ruszą prace na kolejnych niebezpiecznych skrzyżowaniach z listy GDDKiA. Podpisane ostatnio kontrakty o łącznej wartości ponad 8,6 mln zł zmienią warunki podróżowania i poprawią bezpieczeństwo w czterech miejscowościach: Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup. Wszystkie projekty w 61% zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie

Ełk

Wartość podpisanego kontraktu na przebudowę skrzyżowania ulicy Suwalskiej z ulicą Łukasiewicza w ciągu drogi krajowej nr 16 w Ełku wyniesie 750 tys. zł. Wykonawcą kontraktu będzie konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ełku i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego z Pisza.

Wielka Łąka

Przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi krajowej nr 15 z drogami powiatowymi 209 i 212 w miejscowości Wielka Łąka w województwie kujawsko-pomorskim. Kontrakt zawierany jest z firmą NCC Road Polska z Wrocławia. Kwota umowy brutto wynosi 1,07 mln zł. Skrzyżowanie znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 15 na odcinku pomiędzy Toruniem a Kowalewem Pomorskim.
 
Pyskowice

Podpisana umowa z firmą DROG-BUD z Częstochowy obejmuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą wojewódzką nr 901 i drogą powiatową nr S - 2905 wraz z budową sygnalizacji świetlnej w Pyskowicach w województwie śląskim. Wartości kontraktu wynosi 3,3 mln zł. 61 % tej kwoty sfinansuje Unia Europejska w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Okup

Wykonawcą kontraktu na przebudowę drogi krajowej nr 12 - przejścia przez miejscowość Okup w województwie łódzkim, będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z siedzibą w Bełchatowie. Wartość umowy wynosi 3,5 mln złotych brutto. Droga krajowa nr 12, w ciągu której zlokalizowane jest skrzyżowanie stanowi istotny element krajowego i regionalnego układu drogowego

Cały projekt zgłoszony do współfinansowania ze SPOT zakłada przebudowę 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Zostały one wybrane po szczegółowych analizach ruchu i wypadkowości. Prace te zakładają między innymi ograniczenie prędkości i uspokojenie ruchu w obszarze skrzyżowania, wzrost czytelności układu skrzyżowania, maksymalne rozdzielenie i ograniczenie liczby punktów kolizji na skrzyżowaniu, poprawę przepustowości i płynności ruchu na skrzyżowaniu, a także zapewnienie właściwych (bezpiecznych) warunków ruchu pieszych w obrębie skrzyżowania.

Przeczytaj także:

Niebezpieczne w przebudowie (2006-05-17)

Kolejne kontrakty na skrzyżowania (2006-04-11)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)

 


Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport