mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie

Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie

Ruszą prace na kolejnych niebezpiecznych skrzyżowaniach z listy GDDKiA. Podpisane ostatnio kontrakty o łącznej wartości ponad 8,6 mln zł zmienią warunki podróżowania i poprawią bezpieczeństwo w czterech miejscowościach: Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup. Wszystkie projekty w 61% zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie

Ełk

Wartość podpisanego kontraktu na przebudowę skrzyżowania ulicy Suwalskiej z ulicą Łukasiewicza w ciągu drogi krajowej nr 16 w Ełku wyniesie 750 tys. zł. Wykonawcą kontraktu będzie konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ełku i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego z Pisza.

Wielka Łąka

Przebudowane zostanie skrzyżowanie drogi krajowej nr 15 z drogami powiatowymi 209 i 212 w miejscowości Wielka Łąka w województwie kujawsko-pomorskim. Kontrakt zawierany jest z firmą NCC Road Polska z Wrocławia. Kwota umowy brutto wynosi 1,07 mln zł. Skrzyżowanie znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 15 na odcinku pomiędzy Toruniem a Kowalewem Pomorskim.
 
Pyskowice

Podpisana umowa z firmą DROG-BUD z Częstochowy obejmuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą wojewódzką nr 901 i drogą powiatową nr S - 2905 wraz z budową sygnalizacji świetlnej w Pyskowicach w województwie śląskim. Wartości kontraktu wynosi 3,3 mln zł. 61 % tej kwoty sfinansuje Unia Europejska w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Okup

Wykonawcą kontraktu na przebudowę drogi krajowej nr 12 - przejścia przez miejscowość Okup w województwie łódzkim, będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z siedzibą w Bełchatowie. Wartość umowy wynosi 3,5 mln złotych brutto. Droga krajowa nr 12, w ciągu której zlokalizowane jest skrzyżowanie stanowi istotny element krajowego i regionalnego układu drogowego

Cały projekt zgłoszony do współfinansowania ze SPOT zakłada przebudowę 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Zostały one wybrane po szczegółowych analizach ruchu i wypadkowości. Prace te zakładają między innymi ograniczenie prędkości i uspokojenie ruchu w obszarze skrzyżowania, wzrost czytelności układu skrzyżowania, maksymalne rozdzielenie i ograniczenie liczby punktów kolizji na skrzyżowaniu, poprawę przepustowości i płynności ruchu na skrzyżowaniu, a także zapewnienie właściwych (bezpiecznych) warunków ruchu pieszych w obrębie skrzyżowania.

Przeczytaj także:

Niebezpieczne w przebudowie (2006-05-17)

Kolejne kontrakty na skrzyżowania (2006-04-11)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.