mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Estakada i tory w Bydgoszczy

Estakada i tory w Bydgoszczy

Konsorcjum, w którym liderem jest Firma "Gotowski" złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę linii tramwajowej do bydgoskiej dzielnicy Fordon. To jeden z największych tramwajowych projektów realizowanych w Polsce.

Estakada i tory w Bydgoszczy
Przetarg został podzielony na dwa etapy. Do drugiego trafiły najbardziej doświadczone firmy z branży drogowo-mostowej. Wśród nich znalazło się konsorcjum złożone z firmy "Gotowski" Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. wraz z Przedsiębiorstwem Robót Mostowych "Mosty Łódź" S.A., Feroco Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwem Inżynieryjnych Robót Kolejowych "TOR-KRAK" Sp. z o.o., Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. oraz Metrostav a.s.  z Republiki Czech.

Budowa 10-kilometrowej linii tramwajowej do dzielnicy Fordon, z przebudową układu drogowego w ciągu ulic Fordońskiej, Lewińskiego, Akademickiej, Andersa i węzłem integracyjnym w obszarze stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód, to największa inwestycja drogowo-komunikacyjna w Bydgoszczy realizowana w ostatnich latach i zarazem jedna z największych inwestycji tramwajowych w Polsce. Będzie ona również połączona z zakupem kilkunastu niskopodłogowych tramwajów.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~Roman 2013-08-20

Tylko do Andersa??? Bez sensu. A dalej co, i tak autobus???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.