mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Na drugim etapie Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu najbardziej skomplikowanym obiektem inżynierskim jest estakada, powstająca przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Docelowo  zapewni ona bezkolizyjny przejazd aut nad torami kolejowymi i tramwajowymi.

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi
- W tej chwili ustawiamy rusztowania, aby wykonać ustrój nośny obiektu - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik robót z ramienia firmy Skanska.

Prace trwają także przy nasypie pod przyszłą drogę na ul. Wschodniej. Budowana tu jest kanalizacja deszczowa i sanitarna. Równolegle trwają roboty kanalizacyjne w obrębie estakady i torów kolejowych.

Na ul. M. Skłodowskiej-Curie roboty rozbiórkowe i ziemne rozpoczną się od  poniedziałku (8.12) i będą polegały na poszerzeniu północnej jezdni. W związku z tym pojazdy jadące w kierunku Olsztyńskiej poruszają się jezdnią południowa Skłodowskiej-Curie, natomiast pojazdy jadące w stronę ulicy Wschodniej poruszają się wydzielony lewym pasem jezdni północnej. Dla pieszych i rowerzystów został przeznaczony istniejący prawy pas jezdni północnej.

Od strony ul. Grudziądzkiej trwają roboty palowe pod ekrany. Między ulicami Batorego a Chrobrego wykonany jest chodnik. W przyszłym tygodniu wykonawca planuje roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej. Kontynuowane będą roboty ziemne na wysokich nasypach umożliwiających dojazd do estakady.   

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando