mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Na drugim etapie Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu najbardziej skomplikowanym obiektem inżynierskim jest estakada, powstająca przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Docelowo  zapewni ona bezkolizyjny przejazd aut nad torami kolejowymi i tramwajowymi.

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi
- W tej chwili ustawiamy rusztowania, aby wykonać ustrój nośny obiektu - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik robót z ramienia firmy Skanska.

Prace trwają także przy nasypie pod przyszłą drogę na ul. Wschodniej. Budowana tu jest kanalizacja deszczowa i sanitarna. Równolegle trwają roboty kanalizacyjne w obrębie estakady i torów kolejowych.

Na ul. M. Skłodowskiej-Curie roboty rozbiórkowe i ziemne rozpoczną się od  poniedziałku (8.12) i będą polegały na poszerzeniu północnej jezdni. W związku z tym pojazdy jadące w kierunku Olsztyńskiej poruszają się jezdnią południowa Skłodowskiej-Curie, natomiast pojazdy jadące w stronę ulicy Wschodniej poruszają się wydzielony lewym pasem jezdni północnej. Dla pieszych i rowerzystów został przeznaczony istniejący prawy pas jezdni północnej.

Od strony ul. Grudziądzkiej trwają roboty palowe pod ekrany. Między ulicami Batorego a Chrobrego wykonany jest chodnik. W przyszłym tygodniu wykonawca planuje roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej. Kontynuowane będą roboty ziemne na wysokich nasypach umożliwiających dojazd do estakady.   

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.