mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Na drugim etapie Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu najbardziej skomplikowanym obiektem inżynierskim jest estakada, powstająca przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Docelowo  zapewni ona bezkolizyjny przejazd aut nad torami kolejowymi i tramwajowymi.

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi
- W tej chwili ustawiamy rusztowania, aby wykonać ustrój nośny obiektu - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik robót z ramienia firmy Skanska.

Prace trwają także przy nasypie pod przyszłą drogę na ul. Wschodniej. Budowana tu jest kanalizacja deszczowa i sanitarna. Równolegle trwają roboty kanalizacyjne w obrębie estakady i torów kolejowych.

Na ul. M. Skłodowskiej-Curie roboty rozbiórkowe i ziemne rozpoczną się od  poniedziałku (8.12) i będą polegały na poszerzeniu północnej jezdni. W związku z tym pojazdy jadące w kierunku Olsztyńskiej poruszają się jezdnią południowa Skłodowskiej-Curie, natomiast pojazdy jadące w stronę ulicy Wschodniej poruszają się wydzielony lewym pasem jezdni północnej. Dla pieszych i rowerzystów został przeznaczony istniejący prawy pas jezdni północnej.

Od strony ul. Grudziądzkiej trwają roboty palowe pod ekrany. Między ulicami Batorego a Chrobrego wykonany jest chodnik. W przyszłym tygodniu wykonawca planuje roboty bitumiczne na ścieżce rowerowej. Kontynuowane będą roboty ziemne na wysokich nasypach umożliwiających dojazd do estakady.   

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic