mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Estakada w Myślenicach już gotowa

Estakada w Myślenicach już gotowa

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu prac związanych z budową estakady w ciągu drogi krajowej nr 7 w Myślenicach. Jest to jeden z etapów modernizacji „Zakopianki” między Krakowem, a Myślenicami.

Estakada w Myślenicach już gotowa
20 września bieżącego roku została oddana do użytku nowa estakada w ciągu drogi krajowej nr 7 w Myślenicach. Tymczasowo kierowcy mogą jednak korzystać tylko z jednej jezdni, którą poprowadzony został ruch dwukierunkowy.
 
Przebudowa skrzyżowania w Myślenicach na dwupoziomowe jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji odcinka „Zakopianki” pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Zakres robót obejmuje wzmocnienie nawierzchni do przenoszenia obciążeń 115 kN na oś, na odcinku o długości 29,95 km, zabezpieczenie aktywnych osuwisk w ciągu krajowej siódemki (w Libertowie, w Mogilanach, w Gaju i Myślenicach), remont i wymianę elementów odwodnienia, przebudowę dróg dojazdowych, zjazdów, chodników i zatok autobusowych. Zadanie obejmuje ponadto przebudowę mostów: na potoku Bysinka i na potoku Włosańka, przebudowę wiaduktów: nad ul. Kazimierza Wielkiego oraz nad ul. Piłsudskiego, a także przebudowę 44 przepustów drogowych. W ramach inwestycji planowana jest również budowa mostu nad potokiem Włosańka i Bysinka wraz z remontem istniejącej drogi.
 
Prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku, natomiast cała inwestycja powinna zostać ukończona do września 2009 roku. Inwestorem zadania, którego koszt wynosi ponad 250 mln zł, jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Aston Martin One-77 – coupe dla niewielu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~p 2008-09-24

niestety, chociaż przy takiej wysłudze lat (nie pamiętam nawet czy w dzieciństwie przejeżdżałem nią przed przebudową) powinna już udać się na zasłużony odpoczynek

~energykrk 2008-09-23

będzie dwujezdniowa DK 2x2 czyli bez zmian

~Koza 2008-09-23

a czy po tej modernizacji odcinek Kraków - Myślenice będzie klasy S? czy nadal będzie to dwujezdniowa DK (2x2)?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?