mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Europejska Szosa Bydgoska

Europejska Szosa Bydgoska

Zakończyła się modernizacja i przebudowa Szosy Bydgoskiej. To pierwsza trasa wylotowa z Torunia wyremontowana dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Oficjalne oddanie do użytku zaplanowano na piątek, 30 czerwca 2006 r.

Europejska Szosa Bydgoska

Jeszcze do niedawna tuż za tablicą "Toruń" kończyła się szeroka krajowa 80-tka, a dwujezdniowa ulica zaczynała się dopiero ponad półtora kilometra dalej, na wysokości Polchemu. Kosztem 7,5 miliona złotych dobudowano drugą jezdnię na odcinku od Polchemu do przejazdu kolejowego, a odcinek do granic miasta poszerzono i wyremontowano. Jest także nowy chodnik i oświetlenie, zbudowano zatokę autobusową i przebudowano skrzyżowanie z ul. Starotouńską.

Modernizacja Szosy Bydgoskiej była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. "Z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport otrzymaliśmy 75 procent potrzebnych środków. To jedna z trzech "wylotówek", których przebudowę finansuje Wspólnota - trwa remont Szosy Lubickiej i ul. Olsztyńskiej" - informuje rzecznik MZD w Toruniu.

"Kierowcy już od kilku dni korzystają z nowej trasy. W środę i czwartek trwało malowanie pasów, udało się je zorganizować przy niewielkich ograniczeniach ruchu. W piątek, 30 czerwca 2006 r., będzie więc można oficjalnie oddać zmodernizowany odcinek do użytku" - dodaje.

Wykonawcą prac było konsorcjum z liderem Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A. z Torunia.

Przeczytaj także:

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)


 


Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2007-06-12

Lepiej starać się aby południowa obwodnica Torunia przebudowana została jako dwujezdniowa S-10 aż do zachodniego węzła Bydgoszczy ( Pawłowek/ Osowa Gora) a może i dalej w kier. Nakła. Połnocny wyjazd z Torunia w kier. Bydgoszczy ma przeszkodę :wąski most przez Wisłę w Fordonie.

~osskaa 2006-06-30

Żeby połączyć Bydgoszcz z Toruniem, to trzebaby teraz co roku po 10mln złotych przeznaczać na drugą nitkę aż do Bydgoszczy, a nie stawiać tam ograniczenia i wysepki, a za klka lat i drugą nitkę wąziutkiego mostu w Fordonie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.