Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Europejska Szosa Bydgoska

Europejska Szosa Bydgoska

Zakończyła się modernizacja i przebudowa Szosy Bydgoskiej. To pierwsza trasa wylotowa z Torunia wyremontowana dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Oficjalne oddanie do użytku zaplanowano na piątek, 30 czerwca 2006 r.

Europejska Szosa Bydgoska

Jeszcze do niedawna tuż za tablicą "Toruń" kończyła się szeroka krajowa 80-tka, a dwujezdniowa ulica zaczynała się dopiero ponad półtora kilometra dalej, na wysokości Polchemu. Kosztem 7,5 miliona złotych dobudowano drugą jezdnię na odcinku od Polchemu do przejazdu kolejowego, a odcinek do granic miasta poszerzono i wyremontowano. Jest także nowy chodnik i oświetlenie, zbudowano zatokę autobusową i przebudowano skrzyżowanie z ul. Starotouńską.

Modernizacja Szosy Bydgoskiej była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. "Z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport otrzymaliśmy 75 procent potrzebnych środków. To jedna z trzech "wylotówek", których przebudowę finansuje Wspólnota - trwa remont Szosy Lubickiej i ul. Olsztyńskiej" - informuje rzecznik MZD w Toruniu.

"Kierowcy już od kilku dni korzystają z nowej trasy. W środę i czwartek trwało malowanie pasów, udało się je zorganizować przy niewielkich ograniczeniach ruchu. W piątek, 30 czerwca 2006 r., będzie więc można oficjalnie oddać zmodernizowany odcinek do użytku" - dodaje.

Wykonawcą prac było konsorcjum z liderem Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A. z Torunia.

Przeczytaj także:

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)


 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2007-06-12

Lepiej starać się aby południowa obwodnica Torunia przebudowana została jako dwujezdniowa S-10 aż do zachodniego węzła Bydgoszczy ( Pawłowek/ Osowa Gora) a może i dalej w kier. Nakła. Połnocny wyjazd z Torunia w kier. Bydgoszczy ma przeszkodę :wąski most przez Wisłę w Fordonie.

~osskaa 2006-06-30

Żeby połączyć Bydgoszcz z Toruniem, to trzebaby teraz co roku po 10mln złotych przeznaczać na drugą nitkę aż do Bydgoszczy, a nie stawiać tam ograniczenia i wysepki, a za klka lat i drugą nitkę wąziutkiego mostu w Fordonie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj