mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Europejski węzeł pod Wrocławiem

Europejski węzeł pod Wrocławiem

Na mecze piłkarskie Euro 2012 we Wrocławiu kierowcy będą przejeżdżać przez węzeł Nowa Wieś, w którym skrzyżują się dwie autostrady. Powstaje tam skrzyżowanie, jakiego w Polsce nie było. Połączy dwie autostrady - A4 z Legnicy do Wrocławia oraz budowaną właśnie autostradową obwodnicę miasta, czyli A8.

Europejski węzeł pod Wrocławiem

Teraz trwa palowanie terenu przy A4. Prace przy budowie węzła nabiorą tempa na przełomie lat 2009 i 2010. Pod koniec tego roku robotnicy będą już wylewać beton na estakadach. Stary wiadukt obok budowy zostanie rozebrany. GDDKiA planuje, że cały obiekt będzie gotowy na początku przyszłego roku. Jednak dopiero w połowie 2011 roku gotowa będzie cała obwodnica.
„Na całej jej długości pojawi się 8 węzłów, jednak Nowa Wieś będzie najważniejszym. Właśnie dlatego, że połączy dwie autostrady - mówi Joanna Wąsiel z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

W Polsce nie ma jeszcze ani jednego skrzyżowania dwóch autostrad. Według planów cały obiekt ma być gotowy na początku przyszłego roku. Do końca roku kierowców czekają jednak kłopoty z przejazdem przez autostradę A4 na odcinku pomiędzy Bielanami Wrocławskimi a zjazdem na Dobrzykowice. To tam powstaje węzeł Nowa Wieś. Autostradowa obwodnica Wrocławia (A8) będzie miała 27,4 km długości, po trzy pasy jezdni, na których kierowcy mogą rozwinąć szybkość do 130 km/godz. Trasa rozpocznie się w Magnicach (gm. Kobierzyce), poprowadzi w stronę lotniska w Strachowicach, a potem do Długołęki, gdzie A8 połączy się z obwodnicą Oleśnicy, tzn. częścią drogi krajowej nr 8 wiodącej do Warszawy. Wartość inwestycji wynosi 4 mld zł.

 Zobacz relację korespondenta mojeauto.pl

 

Autostradowa Obwodnica Wrocławia - A8

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A8 z nowymi pakietami

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~To który mlepszy 2009-05-22

Zastanówcie sie panowie/-nie/ pismacy to który to most lub wiadukt lub droga jest na!j !naj ! naj ! bo zgadzam się z moimi poprzednikami którzy napisali o tych podniebnych zachwytach z strony pszących a byście tylko nogami do przogu nie wyjechali z tego zachwytu jak mówił w czterdziestolatku leżacyz Karbowskim na oddziale szpitalnym bo już jeden nam obiecywał 100 mil.dugi zas drugi cud irlandzki a mamy CUD NIEMOZNOŚCI i igłupoty biurokracyjnej

~jp2 2009-05-21

naj dla jaj, pierdu pierdu, co wezel to najlepszy, najwiekszy etc. Co w tym dziwnego ze kurde europejski, no bez pierdzielenia, a co wezel sosnica to azjatycki? wiadomo ze kazdy nowy wezel cieszy, ale bez przesady, zreszta co to za wielkie skrzyzowanie autostrad, skrzyzowanie prawie autostrady z obwodnica o parametrach autostrady. sosnica to skrzyzowanie autostrad, krzyzowa to skrzyzowanie autostrad, no ale pisac o czyms trzeba

~Realista 2009-05-18

Przepraszam bardzo, ale ja też okazałem się ignorantem. Ten węzeł to faktycznie skrzyżowanie autostrad, a nie rozgałęzienie. Na mapce pokazane jest, że A8 będzie jeszcze budowana na małym odcineczku na południe od A4. Zapewne w przyszłości pobiegnie dalej. Rozgałęzieniem jest tylko A4 i A18, a skrzyżowania będą jeszcze A4 i A1 pod Gliwicami oraz A2 i A1 pod Łodzią.

~clex 2009-05-18

A4 musialoby byc autostrada. To co jest miedzy Wroclawiem a Legnica to co najwyzej droga ekspresowa.

~faza 2009-05-18

zgadzam sie zkolega.....najwiekszy wezel jest budowany na skrzyzowaniu A1 i A4 Sosnicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.