mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Europejskie konsorcja walczą o przebudowę jedynki

Europejskie konsorcja walczą o przebudowę jedynki

12 wniosków napłynęło od firm z całej Europy, które zainteresowane są przebudową drogi krajowej nr  1 we Włocławku. Szacuje się, że przebudowa ponad dziewięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 1 wyniesie ponad 161 mln zł netto. Wykonawca będzie musiał wykonać remont w ciągu 3 lat od momentu podpisania umowy.

Europejskie konsorcja walczą o przebudowę jedynki
Obecnie Miejski Zarząd Dróg zapoznaje się z dokumentacją przedstawioną przez firmy. Następnie, wybranym pięciu konsorcjom zostanie przedstawiona szczegółowa specyfikacja przetargowa. Ostatecznie, zostanie wybrana jedna, najkorzystniejsza oferta.

Przypomnijmy, iż remontem zostanie objęty odcinek od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Lunewil. Przebudowana będzie całkowicie nawierzchnia jezdni, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy oraz zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. Wykonawca zbuduje kolektory i kanały deszczowe oraz wylot do rzeki Zgłowiączki. Przebudowana będzie estakada i most nad Zgłowiączką, powstaną tam po obu stronach kładki dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca przebuduje także kładki dla pieszych przy ul. Mechaników i przy ul. Zdrojowej. Wymienione będzie oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Powstaną nowe kanalizacje i wodociągi, a także kanalizacja teletechniczna pod sieć teleinformatyczną. Remontem będą objęte również skrzyżowania z ulicami przecinającymi się z „jedynką”. Ponadto wykonane będzie oznakowanie pionowe i poziome oraz ekrany akustyczne.

Cały odcinek drogi krajowej nr 1, który przebiega przez Włocławek ma długość 14,5 km.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~fikuśbzykuś 2010-05-07

Jakże płonne Twe nadzieje malućki człowieczku... Sześdziesiątka, góra siedem dyszek i do tego puste puszki a'la radorowate - to co czeka nas - nieszczęśników toczących się na północ vel. południe. Ale przynajmiej resory będą ten tego ;)

~romek 2010-05-07

Dobra szeroka droga przechodzi koło kombinatu azotowego.Kiedyś w epoce Gierka budowa tej fabryki Wocławskich Azotów była wysoce potrzebna.Rozbudowano ta droge zapominajac o wylocie w kierunku Płońska zostawiajac tutaj waskie gardło w postaciu jednopozimowych skrzyzowan z instalacja swietlną.Własciwie remont przywraca walory użytkowe tej bardzo wybiostej trasy.Moze po wykonaiu tej pracy zwiekszy sie zakres predkości dla tego odcinka do 90km/h

~s.p 2010-05-07

czyli droga i tak bedzie pzrechodziła przez maisto roumiem

~s.p 2010-05-07

czyli droga i tak bedzie pzrechodziła przez maisto roumiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.