mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Europejskie oznakowanie na A1

Europejskie oznakowanie na A1

W ramach budowy autostrady A1 od Czerniewic do Kowala, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy wprowadza pilotażowy program dostosowania oznakowania autostradowego do standardów europejskich.

Europejskie oznakowanie na A1
Węzły drogowe otrzymają teraz numerację i nowe nazewnictwo, natomiast tablice drogowskazowe wraz ze strzałkami zostaną rozmieszczone nad właściwymi pasami ruchu. Jak zaznaczają drogowcy nowe rozwiązania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i staną się bardziej wygodne dla użytkowników drogi. Przyczynią się do podniesienia standardów oznakowania, poprawią też jego postrzegalność i czytelność.

Nowe oznakowanie pozwoli między innymi na graficzne przedstawienie wyboru kierunku jazdy na węźle drogowym. Strzałki stosowane nad każdym pasem ruchu, w sposób jednoznaczny pozwolą kierującemu pojazdem określić w jakim kierunku prowadzi zajmowany przez niego pas ruchu. Dodatkowym elementem nowego oznakowania będzie również podawanie na tablicach szlakowych informacji o odległości do najbliższego węzła. Pozwoli to kierowcy precyzyjnie zaplanować trasę przejazdu.

Powyższe rozwiązania są już z powodzeniem stosowane w innych krajach europejskich (Niemcy, Austria) i w USA.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~Marekoll 2013-12-07

No i pięknie! Pełen szac!

~kolim 2013-12-05

I jeszcze dodałbym do tego oznakowanie takie jak w Chorwacji - przy znakach informujących o stacji benzynowej informacja o tym, za ile kilometrów następna stacja - bardzo to ułatwia rozsądne tankowanie na autostradzie.

~Jotgie 2013-12-03

Jak przedmówca - NARESZCIE! Oglądałem projekt (na stronie GDDKiA jest kilkunasto-minutowy filmik) - według mnie za małe są numery węzłów na ostatecznym (ostatnim) znaku - powinny być wiodące. Oczekiwałbym jeszcze - wzorem autostrad włoskich - napisów na jezdni na pasach zjazdowych, ale umieszczenie kierunków nad pasami to już też spory postęp! PS. Niecierpliwie czekam na ten odcinek! Dzisiaj jazda z Torunia do Włocławka (Kowala) jest udręką!

~Europejka 2013-12-03

NARESZCIE!!!!!!!!!!!!! A kiedy ponumerują zjazdy na A4?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech