mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ferie na autostradach

Ferie na autostradach

W najbliższy poniedziałek (19 stycznia) ruszają ferie zimowe w pierwszych czterech województwach, jednak zwiększonego ruchu możemy się spodziewać już w ten weekend. GDDKiA zapowiada, że wraz ze wzrostem natężenia ruchu na autostradach zwiększana będzie obsługa na bramkach.

Ferie na autostradach
Pierwsze z zimowego odpoczynku będą się cieszyć dzieci z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Zwiększonego ruchu możemy się spodziewać więc na niektórych odcinkach autostrad i Punktach Poboru Opłat.

Jak zapowiada GDDKiA, na drogach w zarządzie Generalnej Dyrekcji, objętych elektronicznym systemem poboru opłat viaTOLL, podczas większego natężenia ruchu obsługa podróżujących zostanie odpowiednio zoptymalizowana. Na autostradzie A2 operator systemu musi zapewnić pełną obsadę przy wzmożonym ruchu, natomiast na autostradzie A4 zostanie zwiększona w tym okresie obsada kadrowa w Punktach Poboru Opłat – dodatkowi pracownicy będą pomagali kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych. Możliwe będzie także uruchomienie bramek rewersyjnych, które przystosowane są do obsługi ruchu wjazdowego i wyjazdowego.

Na autostradzie A1, na odcinku Gdańsk – Toruń w momencie zwiększenia natężenia ruchu będą podejmowanie odpowiednie działania, takie jak zwiększenie liczby obsługujących kierowców inkasentów.

Na autostradzie A2 Świecko - Konin kasy będą pracowały w pełnej obsadzie, tak by uiszczanie opłat było prowadzone w sposób płynny.

Na autostradzie A4 na odcinku Katowice - Kraków, na obu Placach Poboru Opłat (w Brzęczkowicach i w Balicach) będzie uruchomiona pełna obsada bramek, a dodatkowi inkasenci zapewnią nieprzerwaną obsługę podróżujących. Dodatkowo na Placu Poboru Opłat w Balicach, w sytuacjach spiętrzeń ruchu, zostanie uruchomiona tzw. bramka prawostronna.

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.