mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Finisz na DW 708 Ozorków - Warszyce

Finisz na DW 708 Ozorków - Warszyce

Finalizacji doczekała się rozbudowa drogi nr 708 na odcinku z Ozorkowa do Warszyc w województwie łódzkim. Jest to część największej inwestycji drogowej samorządu województwa, w ramach zadania pn.  „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 708 na odcinku Ozorków – Warszyce – Stryków – Niesułków wraz z realizacją obwodnicy miasta Stryków”.

Finisz na DW 708 Ozorków - Warszyce
Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu województwa łódzkiego, a koszt projektu to 122,71 mln zł.

Umowę na przebudowę trasy między Ozorkowem a Warszycami,  podpisano w lipcu 2010 r. Prace objęły rozbiórkę istniejącej i budowę nowej konstrukcji jezdni wraz z jej poszerzeniem do 7 metrów oraz niezbędnymi korektami geometrii trasy i niwelety, przebudowę skrzyżowań (w tym budowę dwóch skrzyżowań typu "małe rondo"). Wybudowano również nowe zatoki autobusowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe. Przebudowano i wybudowano zjazdy indywidualne i publiczne, odtworzono rowy przydrożne, przebudowano obiekty inżynierskie (mosty i przepusty). Wykonano również kanalizację deszczową, oświetlenie drogowe oraz przebudowę sieci kolidującej z inwestycją.

Na finiszu są również roboty na odcinku Warszyce – Stryków – Niesułków oraz obwodnicy Strykowa.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Fajnie ,ale co z DW. 716 Piotrków-Żakowice, to wąska i kręta drożyna ,bez poboczy .Tą powinni się zająć,jak w/w.Droga ta robi teraz za wschodnią obw.Łodzi (do wybudowania A1) Ruch duży a dwie małe ciężarówki maja problem żeby się płynnie minąć bez zwalniania.Misiaki powinni tam też zaglądać ,bo ten gnój na drodze wywożony na kołach rozrzutników to już przegięcie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando