mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Finisz na DW 708 Ozorków - Warszyce

Finisz na DW 708 Ozorków - Warszyce

Finalizacji doczekała się rozbudowa drogi nr 708 na odcinku z Ozorkowa do Warszyc w województwie łódzkim. Jest to część największej inwestycji drogowej samorządu województwa, w ramach zadania pn.  „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 708 na odcinku Ozorków – Warszyce – Stryków – Niesułków wraz z realizacją obwodnicy miasta Stryków”.

Finisz na DW 708 Ozorków - Warszyce
Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu województwa łódzkiego, a koszt projektu to 122,71 mln zł.

Umowę na przebudowę trasy między Ozorkowem a Warszycami,  podpisano w lipcu 2010 r. Prace objęły rozbiórkę istniejącej i budowę nowej konstrukcji jezdni wraz z jej poszerzeniem do 7 metrów oraz niezbędnymi korektami geometrii trasy i niwelety, przebudowę skrzyżowań (w tym budowę dwóch skrzyżowań typu "małe rondo"). Wybudowano również nowe zatoki autobusowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe. Przebudowano i wybudowano zjazdy indywidualne i publiczne, odtworzono rowy przydrożne, przebudowano obiekty inżynierskie (mosty i przepusty). Wykonano również kanalizację deszczową, oświetlenie drogowe oraz przebudowę sieci kolidującej z inwestycją.

Na finiszu są również roboty na odcinku Warszyce – Stryków – Niesułków oraz obwodnicy Strykowa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Fajnie ,ale co z DW. 716 Piotrków-Żakowice, to wąska i kręta drożyna ,bez poboczy .Tą powinni się zająć,jak w/w.Droga ta robi teraz za wschodnią obw.Łodzi (do wybudowania A1) Ruch duży a dwie małe ciężarówki maja problem żeby się płynnie minąć bez zwalniania.Misiaki powinni tam też zaglądać ,bo ten gnój na drodze wywożony na kołach rozrzutników to już przegięcie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.