mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Finisz na moście w Golubiu-Dobrzyniu

Finisz na moście w Golubiu-Dobrzyniu

Kończy się remont mostu w Golubiu-Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie). 16 września zniknie ruch wahadłowy. emont wyniósł 1,7 mln zł.

Finisz na moście w Golubiu-Dobrzyniu

- Wspólnie z wykonawcą staraliśmy się w jak najkrótszym czasie przebudować jezdnię na moście – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Początkowo zakładaliśmy, że inwestycja potrwa do połowy listopada. Jednak remont zorganizowaliśmy w taki sposób, że już 16 września  znika ruch wahadłowy na ważnej trasie. Kierowcy będą mogli zapomnieć o kolejkach przed sygnalizacją i korzystać z równej nawierzchni na moście. Gdyby nie niezinwentaryzowane kable energetyczne i telekomunikacyjne oba pasy ruchu można by udrożnić dwa tygodnie wcześniej. To jednak nie koniec robót. Wykonawca musi jeszcze dokończyć prace poza jezdnią, między innymi zabezpieczyć konstrukcję przed korozją. Jednak te prace nie powinny oznaczać większych utrudnień dla mieszkańców. W okolicy mostu zostanie przebudowana także część zniszczonego chodnika.

Remont kosztujący 1,7 mln zł obejmował między innymi wymianę łożysk mostu, na których opiera się przęsło oraz ułożenie nowe nawierzchni. Na przeprawie wymieniona została także dylatacja, czyli miejsca połączenia mostu z drogą. Ponadto chodniki zostały oddzielone od jezdni barierami sprężystymi. To zwiększy przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych.

Początkowo remont miał być powiązany z modernizacja DW nr 534. Jednak ze względu na to, że konstrukcja znajduje się na obszarze Natura 2000 niezbędna była dodatkowa dokumentacja. To oznaczało konieczność przełożenia prac na bieżący rok.


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando