mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Finisz na obwodnicy Szczecinka

Finisz na obwodnicy Szczecinka

W ciągu najbliższego miesiąca kierowcy podróżujący w Zachodniopomorskiem DW 172 będą mieli możliwość skorzystania z nowo wybudowanego odcinka tej drogi, stanowiącego część projektowanej obwodnicy Szczecinka. Planowaną datą zakończenia robót jest 30 listopada.

Finisz na obwodnicy Szczecinka
Obwodnica Szczecinka docelowo będzie wiodła od ul. Trzesieckiej do projektowanej drogi ekspresowej S11. Na obecnym etapie została włączona do sieci dróg miejskich. Droga ta składa się z dwóch nowych odcinków o łącznej długości nieco ponad 3 km.

Na odcinku szlakowym wiodącym od drogi wojewódzkiej nr 172 zbudowano dwa ronda, przepust i drogi pomocnicze. Na odcinku tym ze względu na słabonośne podłoże torfowe, zastosowano wzmocnienia z betonowych kolumn.

Drugi odcinek łączy tę część przyszłej drogi wojewódzkiej nr 172 z miastem a dokładniej ze skrzyżowaniem z ulicami Koszalińską i Karlińską. Miejski odcinek ma ponad kilometr. Tu również powstało rondo, są chodniki i ścieżka rowerowa. Tę część inwestycji współfinansuje miasto, które przeznaczyło na ten cel 7 milionów 700 tys. złotych.

Roboty budowlane, w tym budowa kanalizacji deszczowej i nowego oświetlenia kosztowały łącznie 17 mln złotych, cała inwestycja z projektem i wykupem gruntów ponad 22 miliony. Została ona zrealizowana w ramach Regionalnego Planu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. W tym tygodniu (13 listopada) Zarząd Województwa zatwierdził wniosek ZZDW o unijną dotację. Wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 13 mln 400 tys. złotych.

Wykonawcą robót jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego WROBIS SA.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~raiders z ciemnogrodu 2012-11-24

oczywiście kolega ma rację :)głównie ruch ;lokalny będzie z niej korzystał

Jotgie 2012-11-23

Nic nie dająca obwodnica, która znacznie wydłuża drogę na tym kierunku. Kto zna Szczecinek i tak nie będzie nią jeździł! Dopiero obwodnica w ciągu DK11 będzie miała znaczenie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.