mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Firma z Gdańska zaprojektuje kolejny odcinek Trasy Wschodniej w Toruniu

Firma z Gdańska zaprojektuje kolejny odcinek Trasy Wschodniej w Toruniu

Opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Nowy przebieg drogi krajowej nr 91-odcinek Trasy Wschodniej od pl. Daszyńskiego do ul. Grudziądzkiej” zajmie się gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. W postępowaniu ogłoszonym przez toruńskich drogowców, firma złożyła najtańszą ofertę, wyceniając swoje usługi na ponad 2 mln zł.

Firma z Gdańska zaprojektuje kolejny odcinek Trasy Wschodniej w Toruniu
Zawarcie umowy z gdańskim biurem planowane jest na październik. Będzie to możliwe jeśli pozostali uczestnicy postępowania nie złożą odwołania od jego rozstrzygnięcia.

Do zadań zwycięskiej firmy będzie należało m.in. opracowanie wielowariantowej koncepcji wielobranżowej, przygotowanie prezentacji dotyczącej koncepcji wraz z wizualizacjami; przygotowanie materiałów na potrzeby konsultacji społecznych oraz udział w tych konsultacjach, przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów i opracowań dla uzyskania decyzji   o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z  jej uzyskaniem . Do jej zdań będzie należało także opracowanie projektów budowlanych, uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz prowadzenie nadzoru autorskiego w trakcie trwania inwestycji. Wybrane biuro projektowe będzie miało więc za zadanie przygotowanie wszystkich dokumentów wymaganych do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Planowany czas zakończenia prac projektowych to 2015 r.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.