mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Firmy z Europy i Azji chcą budować wschodnią obwodnicę Krakowa

Firmy z Europy i Azji chcą budować wschodnią obwodnicę Krakowa

Hiszpanie, Chińczycy, Grecy, Chorwaci, Austriacy, Portugalczycy, Czesi, Niemcy, Turcy, Włosi i Polacy chcą budować Trasę Nowohucką czyli wschodnią obwodnicę Krakowa. W sumie do pierwszego etapu przetargu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 w Krakowie (od węzła Rybitwy do węzła Igołomska wraz z mostem przez Wisłę) zgłosiło się 15 firm i konsorcjów z 11 krajów.

Firmy z Europy i Azji chcą budować wschodnią obwodnicę Krakowa
Realizacja inwestycji przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy płynności i bezpieczeństwa ruchu w mieście, gdyż połączy dodatkowa przeprawą przez Wisłę dwie krakowskie dzielnice: Nową Hutę i Podgórze.

Drugi etap przetargu rozpocznie się, gdy zamawiający przeprowadzi badanie i ocenę złożonych wniosków. Do udziału w nim zostaną zaproszeni wszyscy chętni, których wnioski spełnią wymogi formalne. Wówczas dowiemy się, na ile wykonawcy wycenią koszty budowy „Trasy Nowohuckiej”. Jeśli wszystko potoczy się bez przeszkód, wykonawca powinien być znany około połowy przyszłego roku. Roboty powinny rozpocząć się w II połowie 2010 roku. Mają trwać 30 miesięcy – informuje krakowska GDDKiA.

Najbardziej charakterystycznym i zarazem najtrudniejszym elementem inwestycji będzie nowy most przez Wisłę, a w zasadzie dwa mosty – jeden dla każdego kierunku - o długości 706 m każdy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~sad 2009-10-27

czy jeden most, ktory widze, to sa te dwa mosty wspomniane przez autora?

~pp 2009-10-19

Poprawka, miało być: tranzyt to 5-10% ruchu docelowego

~pp 2009-10-19

Tranzyt w Krakowie to 5-10% ruchu lokalnego. WOK będzie mieć znaczenie prawie wyłącznie lokalne i na tym polega jej główna zaleta. Dlatego też została zaprojektowana po śladzie planowanym dla drogi lokalnej. Droga ta łączy Nową Hutę i sam kombinat z przemysłowym obszarem Podgórza, autostradą na głównym kierunku tranzytowym wschód-zachód, Wieliczką, głównym wysypiskiem śmieci, a pośrednio z lotniskiem i od początku była uważania przez miasto za prawdziwy strzał w dziesiątkę, z czym się zgadzam. Natomiast tranzyt na północ jest nikły. Na marginesie uwaga na temat irytujących już nachalnością EURO-bajduł uprawianych przez polityków i powtarzanych przez naiwnych: Na mecz na stadionie 30-50 000-nym przyjedzie transportem drogowym 5-10% publiki czyli 50-100 autobusów w 2-3 dni, czyli po jakieś 20-50 dziennie. Czy dla nich konieczna jest autostrada niech każdy sam pomyśli. Np. na Papieża w Krakowie przyjeżdżało po 2 000 000 osób na określony dzień. Bez autostrad.

~demokrata 2009-10-19

Zgadzam się z astrologiem. Wschodnia obwodnica Krakowa jest absolutnie niezbędna dla miasta, ale jako całość. Dziwię się, że mając rewelacyjne połączenie ze Śląskiem lub niedługo z Tarnowem oraz dobre z Zakopanem, do tej pory wyjazd w stronę Warszawy, to jjedna wielka wiocha., której pozazdrościć może tylko Lublin. od prawie dwudziestu lat nic się tam nie zmieniło (poza znacznie wiekszym ruchem kołowym). Jest rzeczą oczywistą, że Wschodnia obwodnica wraz z S7 (dlaczego nie A7) w stronę Kielc jest dużo ważniejsza, niż obwodnica północna. tylko dlaczego w Krakowie tę oczywistość mało kto dostrzega. I w takiej sytuacji Kraków starał się o Euro....-wolne żarty!!!!

~astrolog 2009-10-19

To wazna inwestycja, ale brak dalszej czesci tejze obwodnicy w strone Slomnikow czyni inwestycje malo przydatna. Caly ruch z S7 wejdzie do centrum Nowej Huty i dalej go nie wyprowadzi. GDDKiA musi znalezc kase na retszte trasy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.