mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Fotoradary pod lupą NIK

Fotoradary pod lupą NIK

Rozpoczęła się jedna z kilku zaplanowanych na 2013 rok kontroli Najwyższej Izby Kontroli, które obejmą problematykę fotoradarów. NIK chce przede wszystkim sprawdzić, czy stacjonarne fotoradary ustawiono w miejscach, gdzie wcześniej dochodziło do wypadków i kolizji; w miejscach, które zostały wskazane w analizach zagrożeń w ruchu drogowym.

Fotoradary pod lupą NIK
Z kontroli, które dotąd przeprowadziła NIK, wynika, że nie zawsze miejsca kontroli fotoradarowej były wybierane na podstawie analizy wypadków, kolizji i zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu kierowców i pieszych. Część miejsc była typowana w oparciu o samorządowe plany wpływów do budżetu. To fatalny zwyczaj, owocujący fotoradarami ustawionymi bez związku ze stanem zagrożenia wypadkami i kolizjami.

Fotoradary są potrzebne, jeśli przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Dlatego Izba sprawdzi też, czy fotoradary, które ustawiono przed kilkoma laty, przyczyniły się do spadku liczby kolizji i wypadków.

Podobne wiadomości:

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Aktualności 2017-02-09

Fotoradary wracają do Warszawy

Fotoradary wracają do Warszawy

Finanse i prawo 2016-12-21

Komentuj:

~Krzycho 2013-01-24

I po co ta cała maskarada i pozory z kontrolą NIK??? NIK nic nie może poza napisaniem swojej opini na dany temat. I na tym koniec. A co z tą opinią dalej się dzieje to dobrze wiemy z przeszłości przy innych kontrolach tzn. nic!

~Al 2013-01-24

Kochany ale po co ? Lepiej zarabiać kasę, a skoro miejsce to nadal będzie niebezpieczne to i nik sie nie przyczepi...

~Kierowca 2013-01-22

Za cene fotoradaru moznaby takie niebezpieczne miejsce poprsotu przebudowac, budujac np. rondo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.