mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Frampol już z obwodnicą

Frampol już z obwodnicą

Kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 74 mogą już omijać Frampol i niebezpieczne skrzyżowanie w centrum miasta. W poniedziałek 10 grudnia oddano do użytku obwodnicę tego miasta. Wartość całej inwestycji wyniosła blisko 48,9 mln zł, z czego dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej to nieco ponad 27,5 mln zł.

Frampol już z obwodnicą
Obwodnica Frampola leży w ciągu drogi krajowej nr 74 łączącej centralną Polskę (Sulejów) z przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie. Umowę na realizację inwestycji podpisano w styczniu 2011 r. Zbudowano jednojezdniową drogę klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 4,376 km z układem dróg zbiorczych dla obsługi ruchu lokalnego (o łącznej długości ok. 5 km).

Obwodnica omija od strony północnej Frampol, na włączeniach powstały skrzyżowania umożlwiające wjazd na drogi lokalne, a na przecięciu z drogą wojewódzką 835 zbudowano rondo. Przełożono także przebieg drogi powiatowej nr 2910L, przebudowano odcinek sieci gazowej i energetycznej, wykonano system odwodnienia drogi i oświetlenia skrzyżowań.

Prace budowlane realizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart z Kielc (lider) oraz HAK Construction z Katowic.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.