mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Fundusze Europejskie dla rozwoju Polski Wschodniej

Fundusze Europejskie dla rozwoju Polski Wschodniej

Głównym celem Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej jest przyspieszenie tempa rozwoju społeczno - gospodarczego Polski Wschodniej w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Z tych środków korzystają województwa lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Do „swojej dyspozycji” mają ponad 2,27 mld zł. Obecnie budowane są nowe drogi, modernizowany jest transport publiczny, powstają parki technologiczne.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Polski Wschodniej
Na realizację programu składają się środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Funduszu Spójności, w połączeniu ze środkami krajowymi (środki budżetu państwa i samorządów terytorialnych). Dzięki temu możliwa jest poprawa dostępności i jakości powiązań komunikacyjnych województw Polski Wschodniej z krajowym i międzynarodowym układem transportowym.

Finansowane są przede wszystkim inwestycje w zakresie infrastruktury, zakładające modernizacje miejskich lub regionalnych systemów komunikacyjnych, a także przedsięwzięcia zwiększające atrakcyjności inwestycyjną i turystyczną tego obszaru.

Jedna z inwestycji realizowanych na Podkarpaciu ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej przez GDDKiA jest budowa obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4 jest. Z tego programu realizowane są również budowa obwodnicy Przemyśla łącząca drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28, modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871 przebiegającej przez Tarnobrzeg oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 875 na odcinku Mielec - Kolbuszowa łącznie z budową obwodnicy Kolbuszowej. Łączna długość dróg, w tym obwodnic, wybudowanych i zmodernizowanych w województwie podkarpackim w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 wyniesie ok. 42 km.
 

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~obserwator 2012-07-19

A co z wyrównywaniem różnic na pustyni północno zachodniej? Jeszcze mniej infrastruktury niż na wschodzie? Chyba za dużo poparcia mają bo w ogóle nie dbają o swioje lemingi...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.