mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Fundusze UE drogą do dróg

Fundusze UE drogą do dróg

W województwie dolnośląskim Wrocław zajął pierwsze, a Świdnica drugie miejsce w pozyskiwaniu funduszy z UE na projekty drogowe. Wzmacnianie infrastruktury jest ważnym elementem przyciągającym inwestorów takich jak Colgate-Palmolive, dla którego powiększono Świdnicką podstrefę Wałbrzyskiej SSE.

Fundusze UE drogą do dróg

Tylko w 2005 roku zapadły decyzje o dofinansowaniu świdnickich projektów drogowych na łączną kwotę 13,6 mln zł. Co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje 224,6 zł.

"Fundusze unijne otworzyły przed Świdnicą możliwości na spełnienie inwestycyjnych marzeń. Wiele projektów, które obecnie realizujemy bez wsparcia programów UE musielibyśmy odłożyć w czasie na wiele lat. Z drugiej strony sam proces przyznawania dotacji jest skomplikowany, a co gorsza dość długi. Ufam, że usprawnienie procedur sprawi, że pozyskiwanie unijnych dotacji nie będzie nastręczało tylu trudności," mówi Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy.

Tak więc 2006 rok upłynie w Świdnicy pod znakiem milionów złotych wydanych na inwestycje. Z uchwalonego budżetu miasta ponad 25 mln zł przeznaczonych zostanie m.in. na przebudowę ul. K. Wielkiego, budowę drugiego budynku komunalnego przy ul. Kopernika, budowę drogi południowej, zagospodarowanie Podstrefy Świdnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", zagospodarowanie pl. Jana Pawła II oraz terenu nad zalewem Witoszówka.

Obecnie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w mieście trwa przebudowa ul. Towarowej. Prace drogowe pochłoną w sumie 5,7 mln zł. 4,3 mln zł na realizację projektu pochodzi z UE. 1,4 mln zł wyłożone zostanie z budżetu miasta. Po przebudowie nowa droga przejmie ruch i odciąży centrum miasta.

Droga zwiększy również atrakcyjność terenów, które zostaną udostępnione inwestorom. Z podobnych powodów przebudowana zostanie ul. Kazimierza Wielkiego wraz z budową ronda, a także powstanie połączenie dróg nr 382 i 3396D z kierunku Strzegomia i Żarowa. Na pierwszą z inwestycji, realizowaną wspólnie z powiatem, Świdnica otrzyma ponad 6 mln zł. Na drugą, ze środków ZPORR może trafić do miasta ponad 3,2 mln zł.

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando