mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: 370 mln zł wypłaconych poszkodowanym firmom

GDDKiA: 370 mln zł wypłaconych poszkodowanym firmom

Przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę, otrzymują należne pieniądze wprost od inwestora. Ponad 350 mln zł podwykonawcy otrzymali od GDDKIA w ramach tzw. "solidarnej odpowiedzialności" określonej Kodeksem Cywilnym, pozostałe pieniądze są wypłacane na podstawie Ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności.

GDDKiA: 370 mln zł wypłaconych poszkodowanym firmom
Polecenia wypłat dla poszkodowanych przedsiębiorców są wystawiane przez kolejne oddziały GDDKiA. Tylko w tym tygodniu wypłaty rozpoczęły oddziały GDDKIA w Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie i Łodzi. W poprzednich dniach wypłaty realizowały oddziały w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Dotychczas do wszystkich oddziałów GDDKiA  wpłynęło w sumie 887 wniosków od poszkodowanych przedsiębiorców na kwotę 398 mln zł. Do wczoraj w ramach "specustawy" z 28.06.2012 roku płatności zaliczek zostały wystawione dla ponad 130 przedsiębiorców. W Krakowie wypłacono już pieniądze 55 firmom spośród 74, które złożyły dokumenty a dwie firmy otrzymały już 100% należnych kwot. We wszystkich oddziałach wciąż trwa uzupełnianie wniosków przez przedsiębiorców, stąd płatności są dokonywane w różnym tempie - informuje GDDKiA.

Pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców zostaną uregulowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. GDDKiA już rozpoczęła procedurę dochodzenia zwrotu środków od wykonawców. Wypłaty dla podwykonawców, dokonywane z tytułu solidarnej odpowiedzialności, są potrącane z faktur dla generalnych wykonawców.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.