mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: 370 mln zł wypłaconych poszkodowanym firmom

GDDKiA: 370 mln zł wypłaconych poszkodowanym firmom

Przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę, otrzymują należne pieniądze wprost od inwestora. Ponad 350 mln zł podwykonawcy otrzymali od GDDKIA w ramach tzw. "solidarnej odpowiedzialności" określonej Kodeksem Cywilnym, pozostałe pieniądze są wypłacane na podstawie Ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności.

GDDKiA: 370 mln zł wypłaconych poszkodowanym firmom
Polecenia wypłat dla poszkodowanych przedsiębiorców są wystawiane przez kolejne oddziały GDDKiA. Tylko w tym tygodniu wypłaty rozpoczęły oddziały GDDKIA w Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie i Łodzi. W poprzednich dniach wypłaty realizowały oddziały w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Dotychczas do wszystkich oddziałów GDDKiA  wpłynęło w sumie 887 wniosków od poszkodowanych przedsiębiorców na kwotę 398 mln zł. Do wczoraj w ramach "specustawy" z 28.06.2012 roku płatności zaliczek zostały wystawione dla ponad 130 przedsiębiorców. W Krakowie wypłacono już pieniądze 55 firmom spośród 74, które złożyły dokumenty a dwie firmy otrzymały już 100% należnych kwot. We wszystkich oddziałach wciąż trwa uzupełnianie wniosków przez przedsiębiorców, stąd płatności są dokonywane w różnym tempie - informuje GDDKiA.

Pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców zostaną uregulowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. GDDKiA już rozpoczęła procedurę dochodzenia zwrotu środków od wykonawców. Wypłaty dla podwykonawców, dokonywane z tytułu solidarnej odpowiedzialności, są potrącane z faktur dla generalnych wykonawców.

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.