mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: A2 Stryków ? Konotopa zgodnie z planem

GDDKiA: A2 Stryków ? Konotopa zgodnie z planem

Rusza drugi etap przetargu na wybór wykonawców prac przy budowie 91 kilometrowego odcinka autostrady A2 od Strykowa do Konotopy. Wybór wykonawcy planowany jest na wrzesień, podpisanie umowy 30 września 2009 roku.

GDDKiA: A2 Stryków ? Konotopa zgodnie z planem
Jak zapewnia GDDKiA przygotowywanie jednej z kluczowych inwestycji drogowych w Polsce postępuje zgodnie z planem. Autostrada A2 Stryków – Konotopa powstanie w systemie „Projektuj i Buduj” w ciągu 32 miesięcy od daty podpisania umowy. Będzie tym samym oddana do użytku w maju 2012 roku. Budowę podzielono na pięć odrębnych odcinków. Dla każdego z nich prowadzone jest oddzielne postępowanie przetargowe. Strategia GDDKiA w tej dziedzinie zaowocowała zgłoszeniem się kilkunastu firm zainteresowanych budowaniem każdego z fragmentów autostrady.

30 czerwca 2009 roku GDDKiA wysłała do firm, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym zaproszenie do składania ofert na projekt i budowę autostrady A2  Stryków – Konotopa. Firmy otrzymały również Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ). Teraz GDDKiA czeka na oferty  przetargowe  do 11 sierpnia br.
 
Aby skrócić czas przygotowania inwestycji (minimalizacja czasu od chwili podpisania umowy z wybraną firmą do uruchomienia prac budowlano-montażowych w terenie) GDDKiA przygotuje teren do budowy (drzewa zostaną wycięte a pnie wykarczowane) i przekaże mapę do celów projektowych. Nie jest to standardowe działanie. Pozwoli na przyspieszenie rozpoczęcia budowy o około 4 miesiące.

Równocześnie rozpoczął się drugi etap przetarg na wybór firmy, która będzie w imieniu GDDKiA zarządzać budową  i pełnić nadzór nad inwestycją.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~~Bonus 2009-07-04

Oczywiste to, Warszawiaku. Plany były już dawno, w okresie gierkówki. Kto sięinteresuje chociaż trochę historią naszych dróg, na pewno słyszał wiele o tzw. olimpijce. Są do dziś odcinki (w lesie- nie przysłowiowo, a dosłownie:) niedokończone wiadukty, które będą musieli rozebrać, leśne "dukty" po 30m szerokości ;-)) hehe, tyle nam na razie zostało z niegdysiejszej budowy nowoczesnych dróg. A i tak okazuje się, że poprzedni system jak na razie więcej zrobił dla powstania autostrady do Warszawy i odkorkowania miasta, niż kolejne władze "demokratycznej" III RP. Jednym słowem- żenua!

aaa 2009-07-02

Zgodnie z planem.... znaczy się stoi w miejscu. Jak to mawiały kiedyś dzieci... nie ma i nie będzie....

aaa 2009-07-02

Zgodnie z planem.... znaczy się stoi w miejscu. Jak to mawiały kiedyś dzieci... nie ma i nie będzie....

~romek 2009-07-02

Troche histori o A2 Odcinek Stryków -Konotopa czyli Odcinek Bolimów ? Wiskitki jest zaznaczony na niektórych mapach jako autostrada w budowie (a na kilku nawet jako istniejąca droga). Łatwo go zlokalizować w terenie, gdyż prawie na całej jego długości pozostała polna droga , wykorzystywana obecnie przez miejscową ludność. Ślady prac ziemnych i leśnych są widoczne na zdjęciach satelitarnych i lotniczych aż do istniejącego odcinka zaczynającego się w Strykowie. Plany budowy autostrady A2 przewidują poprowadzenie jej tędy w kierunku Warszawy.

~warszawiak 2009-07-02

Kolego Bonus, wielokrotnie pisałem w swoich postach o tym odcinku, że jest to największa w historii polska kompromitacja drogowa wszystkich ekip rządowych. Odcinek miał powstać nie w 2008 czy w 2006 roku, ale w......1980 roku na Olimpiadę w Moskwie!!!!!!!!! Uwierzę, że powstanie (niekoniecznie na EURO, nasi drogowcy oddają ciągle trasy z opóźnienieniem, ale w ogóle) dopiero wtedy, kiedy zobaczę pierwsze przysłowiowe wbicie łopaty i zaraz potem pracujące koparki. Pamiętam w tej sprawie tysiące niedotrzymanych obietnic i jakieś ogłoszenie wygrania przetargów, czy podpisanie nawet 100 papierów nie zrobią na mnie już żadnego wrażenia. Uznam, że widać "światełko w tunelu" dopiero po ruszeniu pełną parą budowy. Oby tak się stało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.