mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: A4 zgodnie ze sztuką budowlaną i jakością

GDDKiA: A4 zgodnie ze sztuką budowlaną i jakością

Nie potwierdziły się zarzuty w sprawie zastosowania niewłaściwych materiałów do budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Dębica.W dniu 29 czerwca br. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach umorzyła śledztwo w tej sprawie wszczęte na wniosek parlamentarzysty. Jak poinformował prokurator rejonowy Dariusz Brzykowski, śledztwo nie wykazało żadnych uchybień w zakresie jakości i sposobu wbudowania materiałów – informuje GDDKiA w komunikacie.

GDDKiA: A4 zgodnie ze sztuką budowlaną i jakością
We wrześniu 2011 r. pojawiły się informacje dotyczące rzekomo złej jakości budowy autostrady A4 na Podkarpaciu, z powodu używania niewłaściwych materiałów do budowy nasypów. Wykonawca robót  oświadczył, że  informacje te nie mają pokrycia w faktach. Potwierdziła to także GDDKiA. Wyniki badań laboratoryjnych próbek gruntu pobranych z placu budowy autostrady A4 na odc. Dębica – Rzeszów jednoznacznie potwierdziły, że iły nie stanowią materiału, z którego buduje się nasyp autostrady.

Wszystkie kontrole oraz badania potwierdziły jednoznacznie, że nasypy na budowie autostrady A4 powstały zgodnie z wymogami technologicznymi a kontrola jakości na wszystkich inwestycjach GDDKiA jest prowadzona stale zarówno przez laboratoryjny system kontroli jakości wykonywany przez Laboratoria Drogowe GDDKiA jak i nadzór – zapewnia GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~astrolog 2012-07-16

I co teraz? Czy ten pisowski kmiot odszczeka te glupoty ktore opowiadal, ze droga jest budowana z galezi i bryl lodu? Nagadal sie tyle, szmatlwace powtorzyly, a teraz kto sie tym interesuje? Kto zamiesci sprostowania? Inny debil z tej samej partii gadal, jak to A2 jest budowana z sedesow. Potem sie okazalo, ze owszem, jak robili droge, to odkryli PRLowskie smietnisko, ktore musieli posprzatac. No, ale jest szansa, zeby zablysnac w mediach i opowiedziec o kolejnej aferze Tuska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.