mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: Przygotowania do A2 Stryków - Konotopa zgodne z planem

GDDKiA: Przygotowania do A2 Stryków - Konotopa zgodne z planem

Pod koniec przyszłego tygodnia poznamy oferty cenowe złożone przez wykonawców w postępowaniach przetargowych na projekt i budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa. Do 30 września 2009 roku, zgodnie z przyjętym harmonogramem, zostanie zakończony proces wyboru wykonawcy prac. 91-kilometrowy odcinek autostrady będzie gotowy do końca maja 2012 roku – zapewnia GDDKiA.

GDDKiA: Przygotowania do A2 Stryków - Konotopa zgodne z planem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w przetargu na wspomniany odcinek autostrady A2 Stryków - Konotopa nie zostało złożone żadne odwołanie od rozstrzygnięcia protestów dotyczących zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. W zawiązku z tym nie ma ryzyka niedotrzymania terminu składania ofert z uwagi na ewentualne odwołania i rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą. Oferty cenowe wykonawców dla autostrady A2 startujących w postępowaniu przetargowym zostaną złożone do czwartku 13 sierpnia 2009 roku i wtedy nastąpi ich ogłoszenie. GDDKiA rozważała otwarcie ofert 11 sierpnia, ale z uwagi na to, że wykonawcy zadali 1203 pytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, GDDKiA postanowiła dać firmom ubiegającym się o kontrakt dodatkowe dwa dni na zapoznanie się z udzielonymi wyjaśnieniami i uwzględnienie ich w cenach ofertowych. - Chcemy, aby oferty były dokładnie dopracowane i by na ich podstawie, zgodnie z planem, wybrać do końca września najkorzystniejsze. Jak zawsze, także w tym wypadku zależy nam na doskonałej współpracy z wykonawcami – mówi Tomasz Rudnicki, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2 Stryków – Konotopa powstanie w systemie „Projektuj i Buduj” w ciągu 32 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli do maja 2012 roku. Budowę podzielono na pięć odcinków. Dla każdego z nich prowadzone jest oddzielne postępowanie przetargowe. Strategia GDDKiA w tej dziedzinie zaowocowała zgłoszeniem się kilkunastu firm zainteresowanych budowaniem każdego z fragmentów autostrady. Ogółem, w pierwszym etapie przetargu, wpłynęło 87 ofert.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~jaś 2009-08-12

najgorsze jest to że termin oddania A2 do użytku to maj 2012, Euro 2012 odbedzie sie chyba w czerwcu, czyli raptem miesiąc zapasu, a że zdecydowana większość inwestycji drogowych ma u nas opoźnienia, to wątpie czy tu zdązymy na czas. I ciekawe w takim razie którędy wjadą zmotoryzowani kibice z zachodu do nas

~ssh 2009-08-11

@raiders nie wszyscy na forach to ślepi partyjni działacze. Jeszcze wam wszystkim się nie znudziła ta zabawa kapitalikami? Żałośni jesteście. Polityka akurat niezbyt pomaga budowie dróg, raczej szkodzi, więc daruj, proszę, wszystkim tutaj politykowanie.

aaa 2009-08-11

A gdzie ty widzisz w moim poście agitację kolego raiders? No mnie posądzać o sympatię do rządu? Toś kulą w płot zapodał.

~Greg12 2009-08-11

Niech budują. Zawsze lepsze to niż nic. Ale i tak nie wierzę w obietnice że będzie na czas. Trzeba przyznać że tak przewalona budowa autostrad jak w Polsce to chyba nigdzie nie była. Ale cóż - trudno - 150 lat caratu spowodowało że urzędy w Polsce raczej z tamtych rejonów mają mentalność. W sumie szkoda :(

~raiders 2009-08-10

ja też cieszę się z każdych kilometra robionych dróg / teraz najbardziej z odcinka bobolice manowo dr nr 11/. ale ten aaa to jakiś POkrętny agitator bo tych powyborczych obietnic to nie widzę żadnych :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.