mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: Raport z budowy A1

GDDKiA: Raport z budowy A1

W minionym tygodniu na kujawsko-pomorskich odcinkach autostrady A1 rozpoczęła się budowa kanalizacji, wykonawca w kilku miejscach układał podbudowę pomocniczą oraz zasadniczą, regulowane były studzienki i wpusty. Konieczna była likwidacja rozmyć powstałych po opadach deszczu na skarpach i przy obiektach inżynierskich. Kontynuowane są prace przygotowawcze i porządkowe na obiektach mostowych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w raporcie o stanie realizacji prac na autostradzie A1.

GDDKiA: Raport z budowy A1
Jak zaznacza GDDKiA, w najbliższym czasie inwestycja zostanie zasilona kwotą blisko 100 mln zł. W ubiegłym tygodniu wykonawca przelał na ten cel blisko 50 mln zł i zdecydował się skorzystać z przewidzianego kontraktem instrumentu zaliczkowania. Obecnie uzupełnia dokumenty niezbędne do wypłacenia zaliczki w kwocie ok. 50 mln zł. W minionym tygodniu wykonawca uzupełnił i dostarczył dokumenty, dzięki którym Nadzór Inwestorski mógł zatwierdzić wytwórnię mas, z której dostarczany będzie materiał do budowy kolejnych warstw bitumicznych nawierzchni. Przedstawione dokumenty pozwoliły też zatwierdzić 20 nowych firm podwykonawczych. Dzięki temu, do wykonywania prac będą skierowane kolejne brygady robocze, co powiększy mobilizację personelu i sprzętu na budowie. Wykonawca przekazał również informacje o 6 nowych usługodawcach, którzy będą uczestniczyć w realizacji inwestycji.

Zaangażowanie prowadzonych robót nadal nie jest jednak maksymalne. W minionym tygodniu na wszystkich odcinkach budowanej autostrady od Czerniewic do Kowala dziennie pracowało średnio 367 osób i 127 maszyn budowlanych.Tym samym od początku trwania budowy zwiększono mobilizację na budowie do prawie 40 podwykonawców, usługodawców i dostawców.

W okresie od 10-15 czerwca na całym odcinku autostrady A1 wykonawca wykonał ponad 40.000 m2 podbudowy bitumicznej, ok. 12.000 m2 podbudowy z kruszywa łamanego i ok. 4.000 m2 warstwy wiążącej.

W tym tygodniu Wykonawca planuje układanie podbudowy zasadniczej, wykonywanie kolejnych nasypów, naprawę i zabezpieczenie skarp, prace wodno kananalizacyjne, elektroenergetyczne i telekomunikacyjne a także prace przygotowawcze na obiektach inżynierskich.
Tematy w artykule: autostrady autostrada A1 autostrada

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~byciek 2013-06-18

40 000 m^2, wow, to około 3 km!!!! jednego pasa...pewnie gotowego po irlandii, wypas

~podwykonawca 2013-06-18

Od 10 lat pracuję jako podwykonawca na drogach. Trochę się już napatrzyłem na rożnych kosmitów budujących drogi. Jeżeli taki kontrakt, jeszcze przed startem, już jest kredytowany to co będzie dalej?. No tak, przecież wiem doskonale, zabraknie dla tych, którzy będą tę budowę kończyć ( ja właśnie schodzę ostatni z budowy ). Mimo, iż od początku roku nie mam jeszcze żadnej nowej budowy, tam napewno oferty nie złożę i generalnie, nauczony doświadczeniem, innym odradzam.

~warszawiak 2013-06-18

Ja naprawdę nie chcę krakać, ale coś mi tu po prostu śmierdzi. Doskonale pamiętam, jak całkiem niedawno GDDKiA podawała podobne raporty z tego odcinka A1 o pracach Irlandczyków, po czym wypowiedziała im kontrakt. Teraz znów coś tam o niepełnej mobilizacji wykonawcy. Czyżby szykowała się już megakompromitacja? Tfu, tfu, obym się mylił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.