mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: autostrada A1 Świerklany - Gorzyczki zgodnie z planem

GDDKiA: autostrada A1 Świerklany - Gorzyczki zgodnie z planem

GDDKiA zapewnia, że budowa autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki jest prowadzona zgodnie z pozwoleniem na budowę zatwierdzonym przez wojewodę śląskiego. Nie może być zatem mowy o zagrożeniu budowlanym - chodzi o obiekt mostowy, co do którego uwagi ma wykonawca Alpine Bau.

GDDKiA: autostrada A1 Świerklany - Gorzyczki zgodnie z planem
Według GDDKiA zarzuty Alpine Bau nie zostały w żaden sposób potwierdzone i pozostają w sferze niczym nie uzasadnionych imaginacji. GDDKiA podtrzymuje swoje stanowisko, iż dokumentacja projektowa obiektów mostowych MA532 i MD532.1 umożliwia wykonawcy wykonanie obiektów m.in. zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Wybudowane obiekty będą odpowiadały restrykcyjnym wymogom technicznym i zapewnią bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom.

GDDKiA informuje również, że w piątek 18 marca br. odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z projektantem, inżynierem nadzoru, przedstawicielami GDDKiA i przedstawicielem Alpine Bau, który zgłosił zawiadomienie o zagrożeniu życia i katastrofy budowlanej na skutek wadliwego projektu. Inspektor NB nie zamknął budowy z urzędu.

GDDKiA ostatecznie podkreśla, że nie ma najmniejszego zagrożenia związanego z realizacją mostu MA 532. GDDKiA powołuje się na opinię techniczną autorstwa prof. Kazimierza Flagi z Politechniki Krakowskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~romek 2011-03-22

a jaka jest cena stali zbrojeniowej?betonu?Podobne kombinacje były na budowie A1 w Nowych Marzach.Tam doszło do sytuacji kradziezy stali na moscie nad głowna magistrala kolejową Gdynia Slask w pore zauwazona przez nadzór.Ale powazniejsze były problemy z dostarczonym betonem .Wytwórnia w Grudziadzu kombinowała dolewajac wiecej wody ok 15% co powodowało wysoki skurcz mieszanki podzczas wiazania.Kto chce sprawdzic moze popatrzyc na filary mostów od Nowych Marz do Warlubia nosza slady wzdłuznych peknieć tak jak wysychajace drzewo.Nadzór ratował sytuacje wypełniajac pekniecia biała szpachlą z zywic co jednak nie jest 100% załatwieniem tematu.

~Moze ktoś zaczął by pilnować cięzarówek z kruszywe 2011-03-22

Obecnie można bez problemu kupić cieżarówkę z kruszywem za 700pln kradzioną z budowy autostrady w okolicach Nieborowa.

~astrolog 2011-03-21

Na szczescie wkrotce wejdzie nowy przepis w ustawie o zamowieniach publicznych wykluczajacy taka firme z przyszlych przetargow. Nie moze byc tak, ze Polska jest szantazowana przez obce koncerny. Proponuje, by GDDKiA baaaaardzo dokladnie przygladala sie jakosci wykonywanych prac i nasylala kontrole za kontrola, by sie im (i kolejnym cwaniakom) odechcialo w przyszlosci robic dziwne numery.

~romek 2011-03-21

Alpine Bau wyraznie struga kapryśnego chlopca ktory dostał po łapach i teraz beczy.Kto ustawil takie relacje z wykonawcami?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.