mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA bez programów naprawczych dla A1 i A2

GDDKiA bez programów naprawczych dla A1 i A2

Tylko dwóch spośród jedenastu wykonawców budowanych autostrad A1 i A2 przedstawiło programy naprawcze dotyczące usunięcia szczelin i spękań wykrytych w ostatnim czasie przez technologów GDDKiA. Wezwania do przedstawienia programów naprawczych zostały wysłane do wszystkich wykonawców A2 Stryków-Konotopa (Budimex, DSS, Eurovia, Mostostal Warszawa i Strabag)  oraz do wszystkich wykonawców A1 Czerniewice-Stryków (SRB, Poldim, Sando, Johann Bunte, PBG).

GDDKiA bez programów naprawczych dla A1 i A2
Programy naprawcze - propozycje technologii naprawy spękań poprzecznych mas bitumicznych - przedstawili wyłącznie wykonawcy odcinków A1 Kowal – Sójki (SRB CIVIL Engineering Ltd) oraz A1 Kotliska – Piątek (Sando Budownictwo Polska Sp. z o.o). Podstawowe kroki naprawcze wskazane przez wykonawców to: wstępne oczyszczenie nawierzchni w miejscach spękań, nacięcie bądź frezowanie miejsc pęknięć oraz wypełnienie odpowiednimi materiałami i zabezpieczenie właściwe dla charakteru pęknięcia. Oba programy naprawcze są aktualnie analizowane przez GDDKiA w zakresie zgodności z Warunkami Kontraktu. Przedstawione programy naprawcze zostaną przeanalizowane w ciągu najbliższych dni, najpóźniej do 9 marca – informuje GDDKiA.

Ponieważ  żaden z pięciu wykonawców budujących Autostradę A2 na odcinku Stryków-Konotopa nie przedstawił w wyznaczonym terminie planu naprawczego, GDDKiA zastosuje wobec nich procedurę określoną w klauzuli 15.1 FIDIC (międzynarodowe zasady prowadzenia kontraktu), wzywającą firmy do natychmiastowego przystąpienia do działań naprawczych. Dotyczy to także tych wykonawców A1, którzy nie przedstawili programów naprawczych. W przypadku kolejnego uchylania się wykonawców od przedstawienia i wdrożenia planu naprawczego, GDDKiA - zgodnie z klauzulą 15.2 będzie - uprawniona do odstąpienia od kontraktów.

Wyniki badań zleconych po wykryciu spękań i szczelin będą znane za 2,5 tygodnia. Później, niż  wstępnie zakłada GDDKiA. Wyniki wszystkich badan jakościowych, zarówno planowych jak i doraźnych poznamy do 20 marca – czytamy w komunikacie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~warszawiak 2012-03-03

Cytuję: ". W przypadku kolejnego uchylania się wykonawców od przedstawienia i wdrożenia planu naprawczego, GDDKiA - zgodnie z klauzulą 15.2 będzie - uprawniona do odstąpienia od kontraktów". Koniec cytatu. I CO DALEJ? Czyżby znowu wiele miesięcy przestoju, wypowiedzenia kontraktów, nowe przetargi (no bo z wolnej ręki też nie wyszło) itd i znowu więcej niż rok w plecy? Nawet nie chcę takich myśli do siebie dopuszczać....Pęknięcia komentowałem wcześniej w 2-ch artykułach na tym portalu, a widać, że teraz rozwija się w najlepsze klasyczny ping-pong, odbijanie piłeczki od GDDKiA do wykonawców i z powrotem, a wszystko to m.in. na A2 z Łodzi do Warszawy, ale nie tylko. BOŻE DOPOMÓŻ....!!!!!! Naprawdę, brak już innych słów...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.