mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA bez programów naprawczych dla A1 i A2

GDDKiA bez programów naprawczych dla A1 i A2

Tylko dwóch spośród jedenastu wykonawców budowanych autostrad A1 i A2 przedstawiło programy naprawcze dotyczące usunięcia szczelin i spękań wykrytych w ostatnim czasie przez technologów GDDKiA. Wezwania do przedstawienia programów naprawczych zostały wysłane do wszystkich wykonawców A2 Stryków-Konotopa (Budimex, DSS, Eurovia, Mostostal Warszawa i Strabag)  oraz do wszystkich wykonawców A1 Czerniewice-Stryków (SRB, Poldim, Sando, Johann Bunte, PBG).

GDDKiA bez programów naprawczych dla A1 i A2
Programy naprawcze - propozycje technologii naprawy spękań poprzecznych mas bitumicznych - przedstawili wyłącznie wykonawcy odcinków A1 Kowal – Sójki (SRB CIVIL Engineering Ltd) oraz A1 Kotliska – Piątek (Sando Budownictwo Polska Sp. z o.o). Podstawowe kroki naprawcze wskazane przez wykonawców to: wstępne oczyszczenie nawierzchni w miejscach spękań, nacięcie bądź frezowanie miejsc pęknięć oraz wypełnienie odpowiednimi materiałami i zabezpieczenie właściwe dla charakteru pęknięcia. Oba programy naprawcze są aktualnie analizowane przez GDDKiA w zakresie zgodności z Warunkami Kontraktu. Przedstawione programy naprawcze zostaną przeanalizowane w ciągu najbliższych dni, najpóźniej do 9 marca – informuje GDDKiA.

Ponieważ  żaden z pięciu wykonawców budujących Autostradę A2 na odcinku Stryków-Konotopa nie przedstawił w wyznaczonym terminie planu naprawczego, GDDKiA zastosuje wobec nich procedurę określoną w klauzuli 15.1 FIDIC (międzynarodowe zasady prowadzenia kontraktu), wzywającą firmy do natychmiastowego przystąpienia do działań naprawczych. Dotyczy to także tych wykonawców A1, którzy nie przedstawili programów naprawczych. W przypadku kolejnego uchylania się wykonawców od przedstawienia i wdrożenia planu naprawczego, GDDKiA - zgodnie z klauzulą 15.2 będzie - uprawniona do odstąpienia od kontraktów.

Wyniki badań zleconych po wykryciu spękań i szczelin będą znane za 2,5 tygodnia. Później, niż  wstępnie zakłada GDDKiA. Wyniki wszystkich badan jakościowych, zarówno planowych jak i doraźnych poznamy do 20 marca – czytamy w komunikacie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~warszawiak 2012-03-03

Cytuję: ". W przypadku kolejnego uchylania się wykonawców od przedstawienia i wdrożenia planu naprawczego, GDDKiA - zgodnie z klauzulą 15.2 będzie - uprawniona do odstąpienia od kontraktów". Koniec cytatu. I CO DALEJ? Czyżby znowu wiele miesięcy przestoju, wypowiedzenia kontraktów, nowe przetargi (no bo z wolnej ręki też nie wyszło) itd i znowu więcej niż rok w plecy? Nawet nie chcę takich myśli do siebie dopuszczać....Pęknięcia komentowałem wcześniej w 2-ch artykułach na tym portalu, a widać, że teraz rozwija się w najlepsze klasyczny ping-pong, odbijanie piłeczki od GDDKiA do wykonawców i z powrotem, a wszystko to m.in. na A2 z Łodzi do Warszawy, ale nie tylko. BOŻE DOPOMÓŻ....!!!!!! Naprawdę, brak już innych słów...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.