mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: miliardy na drogowe inwestycje

GDDKiA: miliardy na drogowe inwestycje

Prawie 45 mld zł to kwota, jaką Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła w ciągu ostatnich dwóch i pół roku na inwestycje na sieci dróg krajowych. W ciągu ostatnich 30 miesięcy GDDKiA podpisała umowy na budowę ponad 1,6 tys. km nowych dróg – autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic miast. Na podstawie podpisanych umów powstanie ponad 700 km autostrad, ponad 900 km dróg ekspresowych oraz 20 obwodnic. Obecnie w budowie jest ponad 500 km autostrad, ponad 340 km tras ekspresowych, 135 km obwodnic, a na ponad 75 km dróg krajowych realizowane są wzmocnienia lub przebudowy - wynika z wyliczeń GDDKiA.

GDDKiA: miliardy na drogowe inwestycje
W tym samym okresie GDDKiA oddała do użytku ponad 935 km nowych dróg, w tym 180 km autostrad, 315 km dróg ekspresowych i 90 km obwodnic. Znacznie poprawiła się również jakość istniejącej sieci drogowej, która obecnie w 60 proc. jest  w stanie dobrym lub bardzo dobrym i nie wymaga żadnych zabiegów modernizacyjnych. Przez ostatnie kilka lat w Polsce przybyło 4 tys. km dróg dobrej jakości. Nowo powstałe drogi oraz odcinki wyremontowane utrzymywane są obecnie według nowego katalogu utrzymania dróg, zaś odpowiednia wysokość nakładów na remonty, przebudowy i utrzymanie istniejącej sieci zagwarantować ma stałą tendencję spadku liczby zabitych na drogach krajowych i wzrost liczby kilometrów dróg w stanie dobrym – zapewniają drogowcy.

Tak duży wkład finansowy zdecydował, że mimo ogólnej złej sytuacji ekonomicznej na rynku – szczególnie w pierwszej połowie 2009 roku - wiele polskich przedsiębiorstw budowlanych poprawiło swoją kondycję finansową. Publiczne wydatki na rozwój dróg stały się infrastrukturalnym antidotum na kryzys finansowy. Prawie 45 mld zł (razem z dwoma projektami realizowanymi w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego na autostradzie A1 i A2), które GDDKiA zainwestowała w ostatnich 30 miesiącach przekłada się bezpośrednio lub pośrednio na ok. 100 tys. stałych miejsc pracy – wśród wykonawców, podwykonawców i producentów materiałów. Wysokie wskaźniki nakładów na rozwój infrastruktury zostaną utrzymane również w najbliższych latach – informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Będzie Audi A1 Allroad?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~dajan55 2010-08-27

Długo to trwało ale odpowiem Panu " PIS WONT Z TEGO FORUM"-akurat się tak składa że jestem fanem PO i głosowałem na PO ale nie zwalnia mnie to z obowiązku krytyki -chciałbym dróg już na wczoraj i dróg b. dobrych a nie zrobionych na chybcika byle jak bez względu na to kto je robi ! Pozdrawiam szalonego fana tylko nie wiem czyim jest przydu...... !

aaa 2010-08-06

Trochę nie na temat, Dajan55 - musimy męczyć wspólnie redakcję mojeauto żeby wprowadzili możliwość edytowania swoich postów, choćby do momentu pojawienia się kolejnego wpisu. Mi też parę razy się coś ucięło i musiałem pisać w kolejnym. Jak będziemy wspólnie ich o to męczyć to może się uda i dodadzą taką funkcjonalność. Wracając do dróg. No jest słabo. Ale np. w Warszawie nie przekonamy się o złej jakości remontowanych dróg bo co chwila ktoś je rozgrzebuje! Na niektórych nowych odcinkach jest tragedia, dopiero co remont a już miesiąc czy dwa później ludziki od gazu albo wodociągów prują i wstawiają kostkę lub "dołek" asfaltowy!

~PIS WONT Z TEGO FORUM 2010-08-06

Nawet tutaj przypełzły syfiarze z PISU. Przypominam Wam ze wasz rzad wybudował 800 metrów autostrady. Wynik wypaśny. PO tez bardzo mnie zawodzi chociaż na pewno za całokształt budowy autostrad mają znacznie lepszy wynik.

~dajan55 2010-08-06

Poprzedni wpis przez nieuwagę jest niedokończony- ciąg dalszy - GDDKiA promuje bylejakość za najniższą cenę ! Ale premię dostaje się za ilość po wykonaniu - nie czeka się z kasą aż droga się zepsuje ! Takim to sposobem ciężkie miliardy złotych idą w większości na zmarnowanie ! Radzę "szychom" : z GDDKiA i z MI przejechać się nowymi w cudzysłowie drogami a może włączy im się myślenie - w co powątpiewam ! A gminy , powiaty , województwa ,Polska jeszcze długo będzie spłacać długi za niby nowe drogi które będą do remontu a pieniędzy na remont nie będzie bo za budowę jeszcze nie zapłacili ! . Odpowiednie urzędy w U E powinny przyjrzeć się naszej budowie nowych dróg i nie dawać pieniędzy na chłam który niby funduje się polskim kierowcom jako skok cywilizacyjny - w nowe stare dziury !

~dajan55 2010-08-06

A drogi te - w szczególności lokalne i wojewódzkie a nawet niektóre krajowe - po dwóch latach użytkowania nadają się do ponownego remontu ! . GDDKiA i inne państwowe urzędy w pogoni za oszczędnościami promują bylejakość za najniższą cenę - ale cóż statystyki wyglądają imponuj

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.