mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: nie ma zagrożenia dla budowy odcinka C autostrady A2

GDDKiA: nie ma zagrożenia dla budowy odcinka C autostrady A2

Budowa odcinka C autostrady A2 na trasie Łódź-Warszawa nie jest zagrożona – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po spotkaniu z konsorcjum wykonawczym.

GDDKiA: nie ma zagrożenia dla budowy odcinka C autostrady A2
GDDKiA spotkała się z przedstawicielami konsorcjum Bogl & Krysl i DSS - firm budujących odcinek C autostrady A2 z Łodzi do Warszawy. Celem spotkania było pozyskanie informacji o reorganizacji w zakresie dostaw materiałów na budowę w okresie zimowym, do czego konsorcjum zostało zobowiązane przed dwoma tygodniami, oraz informacji  o tym w jaki sposób zapowiadane przez podwykonawców firmy DSS złożenie wniosków o jej upadłość wpłynie na realizację kontraktu.

Konsorcjum B&K i DSS poinformowało, że 15 lutego osiągnęło wymagany dzienny poziom dostaw materiałów na budowę. 20 tys. ton piasku oraz 10 tys. ton kruszyw dziennie to ilość, która pozwala, by budowa, po okresie zimowym, była prowadzona w pełnej skali  i zgodnie z oczekiwaniami. B&K zapewnił, że ma na dostawy materiałów zagwarantowane finansowanie. Ponadto DSS poinformował, że z częścią podwykonawców podpisał już ugody, w których wyniku wnioski te mają zostać wycofane a z częścią prowadzi negocjacje wartości kontraktów, tak by – jak oświadczył DSS – odzwierciedlały wartości rynkowe – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2012-02-17

@Jotgie: Wielokrotnie pisałem, że mnie też nieukończenie A2 na Euro, a parę miesięcy później też nie robi wielkiej różnicy, chociaż brak tej właśnie drogi na Euro będzie wielką kompromitacją rządu. Niepokoi mnie co innego, żeby tylko ciągłe problemy, brak płynności finansowej itp wykonawcy na odcinku C nie przedlużyły budowy tego odcinka nie o parę miesięcy, ale o rok lub dłużej. Dlatego pisałem: tfu, skuś baba dziada...Przypomnijmy sobie, ile przed wyrzuceniem Chinczyków było uspokojających komunikatów GDDKiA.

~romek 2012-02-17

Zasadnicze pytanie dlaczego tak sie dzieje.Prawdopodobnie sytuacja jest podobna do tej z Stadionem w Warszawie.Przyklepuje sie chlopców do brania pienidzy tkz słupy forma tutaj jest obojetna jako podwykonawca ,nadzór kontraktu .Wszyscy patrza kiedy okienko kasowe sie otworzy a nie zawracaja sobie głowy budową.Ostatni na Stadionie trwa dyskusja płacic czy nie płacic zapłaca napewno gdyz góra czeka na swoja dole.Ale ciekawe ile pobrano juz pieniedzy na tkz premie?

~Jotgie 2012-02-16

A tak szczerze mówiąc... pisząc, to mi tam wisi, czy będzie ona zrobiona na EURO czy nie! Czekałem na nią 30 lat (tyle lat ma prawo jazdy) to i 3,4,5 czy sześć miechów dłużej nie robi mi różnicy!<br /> A tak się zastanawiam, czy to nie wina samej GDDKiA. Miałem okazję pracować na tego typu kontraktach - kilkukrotne odrzucenie etapowego rozliczenia przez Inspektorów z błachych powodów i przedłużanie procesu miesiąc, dwa czy nawet trzy to normalka! Były momenty, gdy na kontrakcie za ok. 500 mln zł były trudności kilku-miesieczne ze sprzedażami na 50 i więcej mln!

~warszawiak 2012-02-16

Dalszy ciąg największego drogowego cyrku na świecie. Co mnie niepokoi: coraz częstsze komunikaty GDDKiA, że wszystko na A2 jest ok. Tak samo było przed rozwiązaniem umowy z Chińczykami. Obym czegoś nie wykrakał...tfu, a skuś baba dziada. A w ogóle, to budowa A2 do Warszawy powinna być podręcznikowym wzorcem na całym świecie, jak nie należy autostrad budować, od planowania, projektowania, organizacji, przetargów począwszy, a na zasadniczych pracach i robotach wykończeniowych kończywszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.