mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA odwołuje się od decyzji o wstrzymaniu prac na A1

GDDKiA odwołuje się od decyzji o wstrzymaniu prac na A1

Termin zakończenia budowy A1 Sośnica-Gorzyczki został przedłużony do 26 lipca 2012 roku. Przedłużenie to nie ma związku z dwiema awariami obiektu mostowego podczas budowania przeprawy, które zdaniem m.in. niezależnych ekspertów oraz projektantów autostrady A1, nie mają wpływu na bezpieczeństwo prowadzonych robót. Nie ma powodów do wstrzymywania prac na budowie autostrady A1 Sośnica-Gorzyczki – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA odwołuje się od decyzji o wstrzymaniu prac na A1
Generalna Dyrekcja zapowiedziała, że odwoła się od decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Katowicach nakazującej zaprzestanie robót.  Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego: projektant, nadzór inwestorski oraz inwestor orzekli, że nie znajdują przesłanek uzasadniających wydanie przez ŚWINB postanowienia o wstrzymaniu prowadzenia robót budowlanych, a realizacja robót na obiektach mostowych może być bezpiecznie kontynuowana.

Na budowie mostu autostradowego (MA532) oraz mostu drogowego (MD 532.1) miały miejsce dwie awarie. Jedna z nich ( z 22 grudnia 2011 r.) została już naprawiona, zgodnie z programem naprawczym. Druga awaria (z 13 marca 2012 r), powstała w wyniku niewłaściwego ułożenia osłon betonowych. Obecnie na zlecenie wykonawcy opracowywany jest program naprawczy. Po zatwierdzeniu programu naprawczego przez nadzór inwestorski zostanie on wdrożony, co zabezpieczy dalszą budowę i tak jak w przypadku pierwszej naprawy, zapewni bezpieczeństwo użytkownikom mostu – poinformowała GDDKiA w komunikacie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1, Citroen DS3, Mini Coupe, Peugeot...

auto motor i sport 0000-00-00

Ostry charakter w standardzie. Nazbierało się małych, lekko szalonych samochodów. Oto nasz krótki przegląd - Audi A1 Sportback, Citroën DS3, Mini Coupé, Peugeot RCZ i Volkswagen Beetle. Tu i teraz, w najmocniejszych wersjach. Takie małe akwarium z piraniami.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~jumper 2012-04-14

Dodam, że z firmą Alpine Bau już raz zerwano kontrakt bo GDDKiA nie mogła się z nimi dogadać w podobnej kwestii . Ale ta sama firma wygrała nowy przetarg i buduje dalej w tym samym miejscu a temat sporu pozostał nierozstrzygnięty . Teraz wykonawca znowu kwestionuje projekt i nie chce go realizować . To jest kpina żeby Inwestor i Wykonawca od 5 lat nie mogli się dogadać w tak podstawowej kwestii jak bezpieczeństwo mostu po jego wykonaniu...

~Jotgie 2012-04-13

Kiedy w końcu zakończy się cyrk z tym odcinkiem! To skandal, by JEDEN odcinek autostrady budowano ponad 5 lat! Może zostanę zmoderowany ale prawda jest taka, że Hitler w ciągu 6 lat wybudował aż 3000 km autostrad! To był ewenement, ale budowanie przez taki okres czasu jednego odcinka kwalifikuje się do prokuratury!

~romek 2012-04-13

Widocznie sprawa jest bardzo powazna gdyz Nadzór Budowlany nie wstrzymuje prac z byle powodów.Iformacji o tkz osłonach betonowych co to jest? Czy mówimy o złej jakosci betonu? czy o niewłasciwej technologii betonownia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.