mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA podpisała umowy na MOP-y

GDDKiA podpisała umowy na MOP-y

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umów na budowę i eksploatację Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A2 Stryków -  Konin i na autostradzie A4 Katowice – Wrocław. Przez 30 lat będą je dzierżawić firmy Shell, Lotos i Orlen.

GDDKiA podpisała umowy na MOP-y
GDDKiA postępowanie przetargowe w sprawie budowy Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A2 Stryków – Konin oraz autostradzie A4 Katowice – Wrocław zakończyła już pod koniec października bieżącego roku, jednak dopiero w grudniu podpisano ze zwycięzcami, czyli firmami Shell, Lotos i Orlen umowy na ich budowę i eksploatację.

Na autostradzie A2 powstaną cztery MOP-y: dwa II kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje) i dwa III kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje i miejsca noclegowe). Z kolei na autostradzie A4 powstanie dziesięć MOP-ów: cztery III kategorii i sześć II kategorii.

12 grudnia podpisano umowę z firmą Shell na MOP-y przy autostradzie A4 - Rzędziwojowice, Młyński Staw, Wirek i Halemba. Trzy dni później,  15 grudnia zawarty został kontrakt z firmą Orlen na MOP-y przy autostradzie A2 - Chrząstów, oraz przy autostradzie A4 – Wysoka i Góra Św. Anny. Ostatni dokument podpisano 19 grudnia z firmą Lotos na MOP-y przy autostradzie A2 – Police i Łęka, oraz  przy autostradzie A4 - Witowice, Oleśnica, Kozłów i Rachowice. Umowy na dzierżawę zostały zawarte na okres 30 lat. Czynsz dzierżawny zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

Już w styczniu 2009 roku dzierżawcy przejmują teren pod MOP-y. Następnie w ciągu 12 miesięcy mają powstać tam stacje paliw i restauracje, a w ciągu 18 miesięcy obiekty noclegowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~MarKowy 2008-12-25

W końcu!

~gik 2008-12-23

o tym przynajmniej sie mowi(pisze), ale co z A1 na odcinku Lodz- Torun???????????????????????????????????????

~Niko 2008-12-23

A gdzie umowa na budowę Stryków - Konotopa???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.