mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA podpisała umowy na MOP-y

GDDKiA podpisała umowy na MOP-y

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umów na budowę i eksploatację Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A2 Stryków -  Konin i na autostradzie A4 Katowice – Wrocław. Przez 30 lat będą je dzierżawić firmy Shell, Lotos i Orlen.

GDDKiA podpisała umowy na MOP-y
GDDKiA postępowanie przetargowe w sprawie budowy Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie A2 Stryków – Konin oraz autostradzie A4 Katowice – Wrocław zakończyła już pod koniec października bieżącego roku, jednak dopiero w grudniu podpisano ze zwycięzcami, czyli firmami Shell, Lotos i Orlen umowy na ich budowę i eksploatację.

Na autostradzie A2 powstaną cztery MOP-y: dwa II kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje) i dwa III kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje i miejsca noclegowe). Z kolei na autostradzie A4 powstanie dziesięć MOP-ów: cztery III kategorii i sześć II kategorii.

12 grudnia podpisano umowę z firmą Shell na MOP-y przy autostradzie A4 - Rzędziwojowice, Młyński Staw, Wirek i Halemba. Trzy dni później,  15 grudnia zawarty został kontrakt z firmą Orlen na MOP-y przy autostradzie A2 - Chrząstów, oraz przy autostradzie A4 – Wysoka i Góra Św. Anny. Ostatni dokument podpisano 19 grudnia z firmą Lotos na MOP-y przy autostradzie A2 – Police i Łęka, oraz  przy autostradzie A4 - Witowice, Oleśnica, Kozłów i Rachowice. Umowy na dzierżawę zostały zawarte na okres 30 lat. Czynsz dzierżawny zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

Już w styczniu 2009 roku dzierżawcy przejmują teren pod MOP-y. Następnie w ciągu 12 miesięcy mają powstać tam stacje paliw i restauracje, a w ciągu 18 miesięcy obiekty noclegowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Fordy Ka spłonęły na A-4!

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~MarKowy 2008-12-25

W końcu!

~gik 2008-12-23

o tym przynajmniej sie mowi(pisze), ale co z A1 na odcinku Lodz- Torun???????????????????????????????????????

~Niko 2008-12-23

A gdzie umowa na budowę Stryków - Konotopa???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.