mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA pomoże sprawdzić jakość na drogach wojewódzkich

GDDKiA pomoże sprawdzić jakość na drogach wojewódzkich

Przedstawiciele olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisali umowę określającą zasady współpracy w zakresie wykorzystania potencjału laboratorium drogowego GDDKiA na inwestycjach prowadzonych na drogach wojewódzkich.

GDDKiA pomoże sprawdzić jakość na drogach wojewódzkich
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, mając na względzie poprawę jakości i trwałości realizowanych przez samorządy województw projektów drogowych, zaproponował marszałkom, by korzystali z laboratoriów GDDKiA. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W połowie maja marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisał z przedstawicielami olsztyńskiego oddziału GDDKiA porozumienie zawierające deklarację współpracy z laboratorium drogowym, a dziś została podpisana umowa określająca zakres i szczegółowe zasady współdziałania.

Na każdym etapie realizacji inwestycji konieczne jest sprawdzenie, czy droga jest budowana przez wykonawcę zgodnie z normami jakościowymi wskazanymi w projektach i obowiązujących przepisach oraz specyfikacjach technicznych. Badania przechodzą wszystkie nowobudowane, przebudowywane i remontowane drogi krajowe w Polsce w ramach obowiązującego w GDDKiA systemu kontroli jakości.

- Od 2010 roku GDDKiA zainwestowała rozwój laboratoriów w zdecydowany sposób. Dzięki temu laboratoria drogowe GDDKiA są w stanie zbadać każdy rodzaj i jakość zastosowanego na budowie materiału – zaczynając od najdrobniejszych wypełniaczy, pyłów, piasków, kruszyw, cementów, asfaltów przez betony, mieszanki mineralno-asfaltowe kończąc na gotowym produkcie - drodze i jej właściwościach. Tylko w 2012 r. laboratoria drogowe GDDKiA pobrały i zbadały prawie 69 tysięcy próbek (68 892). Na podstawie wyników badań wykonywanych zarówno przez laboratoria GDDKiA, jak i przez samych wykonawców, na bieżąco wykonywane są niezbędne naprawy czy poprawki.  Tak wnikliwy monitoring jakości powoduje, że drogi budowane są zgodnie z warunkami kontraktowymi, tak, by przez wiele lat służyły użytkownikom w dobrym stanie - informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Spaliny kosztują

Spaliny kosztują

Zarządzanie flotą 2008-07-24

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Polskie drogi 2009-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.