mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA pomoże sprawdzić jakość na drogach wojewódzkich

GDDKiA pomoże sprawdzić jakość na drogach wojewódzkich

Przedstawiciele olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisali umowę określającą zasady współpracy w zakresie wykorzystania potencjału laboratorium drogowego GDDKiA na inwestycjach prowadzonych na drogach wojewódzkich.

GDDKiA pomoże sprawdzić jakość na drogach wojewódzkich
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, mając na względzie poprawę jakości i trwałości realizowanych przez samorządy województw projektów drogowych, zaproponował marszałkom, by korzystali z laboratoriów GDDKiA. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W połowie maja marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisał z przedstawicielami olsztyńskiego oddziału GDDKiA porozumienie zawierające deklarację współpracy z laboratorium drogowym, a dziś została podpisana umowa określająca zakres i szczegółowe zasady współdziałania.

Na każdym etapie realizacji inwestycji konieczne jest sprawdzenie, czy droga jest budowana przez wykonawcę zgodnie z normami jakościowymi wskazanymi w projektach i obowiązujących przepisach oraz specyfikacjach technicznych. Badania przechodzą wszystkie nowobudowane, przebudowywane i remontowane drogi krajowe w Polsce w ramach obowiązującego w GDDKiA systemu kontroli jakości.

- Od 2010 roku GDDKiA zainwestowała rozwój laboratoriów w zdecydowany sposób. Dzięki temu laboratoria drogowe GDDKiA są w stanie zbadać każdy rodzaj i jakość zastosowanego na budowie materiału – zaczynając od najdrobniejszych wypełniaczy, pyłów, piasków, kruszyw, cementów, asfaltów przez betony, mieszanki mineralno-asfaltowe kończąc na gotowym produkcie - drodze i jej właściwościach. Tylko w 2012 r. laboratoria drogowe GDDKiA pobrały i zbadały prawie 69 tysięcy próbek (68 892). Na podstawie wyników badań wykonywanych zarówno przez laboratoria GDDKiA, jak i przez samych wykonawców, na bieżąco wykonywane są niezbędne naprawy czy poprawki.  Tak wnikliwy monitoring jakości powoduje, że drogi budowane są zgodnie z warunkami kontraktowymi, tak, by przez wiele lat służyły użytkownikom w dobrym stanie - informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Bez mapy nawigacja to tylko gadżet

Bez mapy nawigacja to tylko gadżet

Auto Firmowe 2007-06-19

Silny złoty chroni nas przed gwałtownymi podwyżkami

Silny złoty chroni nas przed gwałtownymi...

Rynek 2007-11-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.