mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA: poprawił się stan techniczny dróg

GDDKiA: poprawił się stan techniczny dróg

Raport o stanie technicznym sieci dróg krajowych na koniec 2012 roku stwierdza, poprawę w porównaniu do poprzedniego roku. Obecnie prawie dwie trzecie jej długości nie wymaga w najbliższej przyszłości zabiegów remontowych. Na jednej trzeciej sieci dróg krajowych trzeba przeprowadzić różnego rodzaju remonty - od wzmocnień, poprzez wyrównania, po zabiegi powierzchniowe - poprawiające właściwości przeciwpoślizgowe lub uszczelniające powierzchnię jezdni.

GDDKiA: poprawił się stan techniczny dróg
Ponad 1/3 potrzeb remontowych stanowią zabiegi, które będą wykonywane natychmiast, a pozostała część powinna być zaplanowana do wykonania w ciągu najbliższych kilku lat.

Na wszystkich remontowanych lub modernizowanych odcinkach dróg krajowych instaluje się nowoczesne rozwiązania inżynieryjne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Te działania już przynoszą efekty, wpłyną również na poprawę bezpieczeństwa w najbliższych latach.

Na poprawę bezpieczeństwa na sieci dróg zarządzanych przez GDDKiA duży wpływ miały inwestycje drogowe. W sumie w ubiegłym roku kierowcom oddano prawie 700 kilometrów nowych dróg. To na tych nowych trasach dochodzi do najmniejszej liczby wypadków. Najbezpieczniej jeździ się po trasach szybkiego ruchu, w tym autostradach, których długość wynosiła na koniec 2012 roku ponad 1300 kilometrów. W 2012 roku doszło na nich do 247 wypadków. Zginęły w nich 44 osoby (3,3 procent wszystkich ofiar na drogach krajowych) , a 390 zostało rannych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando