mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA przerwała przetargi na ekspresówki

GDDKiA przerwała przetargi na ekspresówki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła kilkadziesiąt przetargów na budowę dróg. Prace opóźnią się m.in. przy ekspresowej "siódemce”.

GDDKiA przerwała przetargi na ekspresówki
GDDKiA w Kielcach unieważniła przetarg na budowę dwóch odcinków ekspresowej "siódemki": od Jędrzejowa do granicy województwa małopolskiego oraz od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa mazowieckiego. W uzasadnieniu można przeczytać, że to konsekwencja nowelizacji "Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015". "Zgodnie z informacjami zawartymi w Programie realizacja zadań wymienionych w załączniku 1a może być uruchamiana jedynie w wyniku uzyskania oszczędności na skutek kolejnych rozstrzygnięć przetargów lub w wyniku decyzji Rady Ministrów akceptującej przekroczenie ustalonego limitu 82,8 mln złotych" - zaznacza GDDKIA.

W załączniku 1a wymienione są inwestycje, które mogą być zrealizowane do 2013 roku, ale gdy znajdą się na nie fundusze. Są to m.in. odcinki drogi S7 i drogi S8 - W naszym przypadku chodzi od Koszwał do Kazimierzowa. Rozsyłamy już zawiadomienia do poszczególnych firm, że przetarg w którym uczestniczą został unieważniony – powiedział Gazecie Wyborczej Piotr Michalski z gdańskiego oddziału GDDKIA. Podobnie wygląda sprawa w województwie mazowieckim, gdzie unieważniono przetarg na budowę odcinka Radom- granica województwa.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

hjokiel 2011-03-03

@zen Jeśli przypatrzeć się krajom co nieco lepiej rozwiniętym to kręgosłup, o którym piszesz, buduje się przyjmując za podstawę skomunikowanie stolicy z głównymi miastami w kraju. Chodzi o integrację terytorialną. U nas pierwszą autostradę prowadzi się w odległości 100 km od stolicy, niejako obok. Drugą ważną, tj. 4. przecina się południe Polski. W planie dość zaawansowanym jest też "3", odcinająca zachód od reszty kraju. W dalszej zaś perspektywie via Baltica, odcinająca wschód. Polityka wyraźnie niepolska. Uważam, że należałoby zweryfikować plan sieci dróg. Zbudować należy przede wszystkim 7., 8., 2. i nową autostradę wzdłuż prawego brzegu Wisły: przez Płock, Toruń, Bydgoszcz do Szczecina z jednej strony, a do Lublina i Rzeszowa z drugiej strony. Zaznaczam, że nie jestem z Warszawy.

~Michał 2011-03-03

TO JEST MOŻLIWE TYLKO W polsce. Jaka jest pewność obrotu gospodarczego dla tych Firm co wygrały przetargii Mam nadzieję że pozwą skarb państwa

~zen 2011-03-02

Walesa kiedys w Chicago powiedzial do 'inwestorow' by inwestowali w Polsce bo to glupi i biedny narod a na takich zarabia sie najwiecej, to bylo dawno temu, jak widac nic sie nie zmienilo. Ja nie jestem Walesa, ale powiem inaczej, ze trzeba byc bogatym by sobie na glupote pozwolic, biedny musi myslec, a tym GDDKiA oraz kolejne rzady sie nie popisaly. W Polsce jest 7 metropolii o ludnosci okolo 1 mln lub wiecej oraz nastepnych 5 0.5 mln plus, spojrzmy na mape, gdzie budowano i czy te miliardy zainwestowane w drogi sprawia, ze z Wroclawia dojade do Gdanska czy Warszawy albo Poznania ekspresowka, a moze sprobowac z innego duzego miasta, np z Krakowa do Gdanska lub Szczecina, wychodzi, ze tez NIE, rzucono sie budowac wszedzie i nigdzie nie dokonczono, trzeba byc idiota by forsowac taki program budowy drog, we wszystkich znanych mi krajach stworzono najpierw "kregoslup" ktory nastepnie zageszczano w miare mozliwosci,

~kierowca 2011-02-28

Ludzie - uspokujcie się. Nie ma dróg i normalnej kolei bo WSZYSTKIE rządy (partie u koryta) boja się: 1. emerytów i rencistów 2. rolników 3. bezrobotnych 4. tzw matek samotnie wychowujących dzieci 5. ..... (innych "ciężko pracujących" na dobrobyt tego Państwa). Natomiast mają w d...pie mają 1. Normalne małżeństwa z dzieckiem (dziećmi) 2. Pracujących na etacie 3. Pracujących na zlecenie 4. Pracujących w jakielkolwiek innej formie. (Pracujący to taki co musi zapłacić państwu: PIT (20%), ZUS (łącznie 40%) do tego dodajmy VAT plus inne podatki życia codziennego i wychodzi nam że z pensji oddajemy naszemu kochanemu Państwu 80-90% naszych zarobków. Co z tego mamy ? G..wno mamy. Dlaczego - bo mamy MNIEJ głosów niż pierwsza grupa - to się nazywa demokracja. W związku z czym na zasiłki, renty, mundurowe emerytury , KRUSy i Srusy wydajemy 40% budżetu, 30% płacimy odsetek od obligacji, 25% idzie na utrzymanie urzędów no i na to co potrzebują normalnie żyjący i pracujący ludzie (a więc także na sprawne przemieszczanie się )(służba zdrowia, edukacja, szeroko pojęta infrastruktura) zostaje 5%. I z tego chcecie mieć autostrady i normalną kolej, przyzwoite szkoły i szpitale ? Dopóki rządzący nie zrozumieją że inwestycja w infrastrukturę , edukację i służbę zdrowia to pieniądze wydane na rozwój tego kraju które zwrócą się x - krotnie dopóty w tym kraju będzie syf i malaria. Jesteśmy powiedzmy 4x biedniejsi od Niemców - czy mamy 4x mniej autostrad (12 tys. / 4 = 3 tys. km - tyle powinniśmy mieć przeliczając tylko dochód na głowę mieszkańca). Więc proponuję spokój i opanowanie. Lepiej już było. Za granicą.

~brak słów 2011-02-28

Dla tych którzy twierdzą, że nie ma pieniędzy na nowe drogi notatka z onetu - wpiszcie w google: lepsze-drogi-sa-nieoplacalne Nawet nie chcę liczyć ile za to można by wybudować - po co się wqrw..ć!! A kolegom zażarcie broniącym "osiągnięć" obydwu partii prawicowych powiem: szkoda, że z tego prawicowego bagna, w którym tkwicie i którym tak chętnie się obrzucacie, nie da się budować drób, bo przegonilibyśmy Niemców... - "Pierdel, serdel, burdel" - i tyle w tym temacie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.