mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA sprawdza tempo prac na A1

GDDKiA sprawdza tempo prac na A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niepokoi się, że pomimo zapewnień wykonawcy, na terenie budowy kujawsko-pomorskich odcinków autostrady A1 nie widać maksymalnego zaangażowania w prowadzonych pracach. Dotychczas w ramach kontynuacji robót polsko-włoskie konsorcjum wykonało 5% podbudowy zasadniczej w ramach odcinków Czerniewice-Odolion, Odolion-Brzezie i 14% na odcinku Brzezie-Kowal. GDDKiA wykorzystuje wszelkie dostępne środki do zmobilizowania wykonawcy, aby zakończyć inwestycję w terminie i przekazanie drogi dla kierowców.

GDDKiA sprawdza tempo prac na A1
26 kwietnia 2013 roku Wykonawca  (polsko-włoskie konsorcjum firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o.– Lider; IMPREGILO S.p.A. – Partner; Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. – Partner) wszedł na teren budowy autostrady A1, do wykonania są: warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wszystkie prace na: wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałych częściach nasypów.

Czas realizacji/długość odcinków/wartość umów:

Czerniewice-Brzezie: 11 miesięcy/  34,4 km / ponad 450 mln zł brutto

Brzezie-Kowal: 12 miesięcy/ 29,5 km/ ponad 608,7 mln zł brutto

Zgodnie z umową wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy (grudzień 2012 /styczeń 2013 ).

 
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Polskie drogi 2016-05-20

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-19

Ja pracownikiem GDDKiA, który od dawna twierdzi, że cała obecna ekipa tej instytucji powinna być dawno rozpędzona na 4-ry wiatry? Rozumiem, że to z Twojej strony był żart. A mojego postu uważnie nie przeczytałeś. Otóż ja dobrze umiem liczyć. Obecnie GDDKiA twierdzi (uważam, że znając ich "słowność" i "terminowość" nadzwyczaj optymistycznie), że A1 Kowal-Toruń będzie oddana do ruchu na przełomie grudnia 2013r. i stycznia 2014 r. Gdyby tak nawet się stało, a pierwotnie droga miała być otwarta na Euro 2012 r., to o ile wynosić będzie opóźnienie? Właśnie ok. półtora roku. Natomiast w artykule wymienione daty: grudzień 2012/styczeń 2013 są pomyłką (czeski błąd), do lat trzeba dodać jeden rok.

~zPolski 2013-06-18

Warszawiaku już się mylisz. Od grudnia 2012 i stycznia 2013 nie minęło jeszcze półtora roku. Oj chyba jesteś pracownikiem GDDKiA. Oni też fajnie liczą: Drogi S-12 i S-17 w okolicach Lublina bięgną na odcinku ok. 29 km po jednym śladzie. GDDKiA podaje osobno kilometraż każdej z tych dróg. Jak dojdzie do skutku budowa S-19, to będzie trzecia droga bięgnąca tym samym śladem północnej obwodicy Lublina. Podobnie ma się sytuacja z S-3 i S-6 na odcinku Szczecin-Goleniów i też te drogi mają liczony osobny kilometraż. Jest jeszcze kilka takich miejsc na drogach w Polsce. W efekcie można wyliczyć większe sukcesy w długości wybudowanych dróg, w pomniejszeniu kosztów/1 km i w końcowym efekcie powstają podstawy do naliczenia premii komu trzeba

~warszawiak 2013-06-11

Czyżby zabawy i bicia piany na wymienionych odcinkach ciąg dalszy? GDDKiA kpi sobie w żywe oczy, cytuję: " GDDKiA wykorzystuje wszelkie dostępne środki do zmobilizowania wykonawcy, aby zakończyć inwestycję w terminie i przekazanie drogi dla kierowców." Koniec cytatu. W terminie to droga miała być gotowa rok temu; w baaardzo optymistycznych zapowiedziach GDDKiA, obecnie droga ma być przejezdna na przełomie grudnia 2013 i stycznia 2014, (nota bene w artykule jest błąd lat: zarówno grudzień 2012 jak i styczeń 2013 dawno już przeminęły) czyli półtora roku po terminie. Niestety, znając tę "terminowosć" na większości dróg w całej Polsce w ostatnich latach, śmiem w ten przełom roku wątpić. Ale...chciałbym się mylić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.