mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA sprawdza tempo prac na A1

GDDKiA sprawdza tempo prac na A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niepokoi się, że pomimo zapewnień wykonawcy, na terenie budowy kujawsko-pomorskich odcinków autostrady A1 nie widać maksymalnego zaangażowania w prowadzonych pracach. Dotychczas w ramach kontynuacji robót polsko-włoskie konsorcjum wykonało 5% podbudowy zasadniczej w ramach odcinków Czerniewice-Odolion, Odolion-Brzezie i 14% na odcinku Brzezie-Kowal. GDDKiA wykorzystuje wszelkie dostępne środki do zmobilizowania wykonawcy, aby zakończyć inwestycję w terminie i przekazanie drogi dla kierowców.

GDDKiA sprawdza tempo prac na A1
26 kwietnia 2013 roku Wykonawca  (polsko-włoskie konsorcjum firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o.– Lider; IMPREGILO S.p.A. – Partner; Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. – Partner) wszedł na teren budowy autostrady A1, do wykonania są: warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wszystkie prace na: wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałych częściach nasypów.

Czas realizacji/długość odcinków/wartość umów:

Czerniewice-Brzezie: 11 miesięcy/  34,4 km / ponad 450 mln zł brutto

Brzezie-Kowal: 12 miesięcy/ 29,5 km/ ponad 608,7 mln zł brutto

Zgodnie z umową wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy (grudzień 2012 /styczeń 2013 ).

 
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Utrudnienia na majówkę - GDDKiA radzi

Polskie drogi 2016-05-02

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-19

Ja pracownikiem GDDKiA, który od dawna twierdzi, że cała obecna ekipa tej instytucji powinna być dawno rozpędzona na 4-ry wiatry? Rozumiem, że to z Twojej strony był żart. A mojego postu uważnie nie przeczytałeś. Otóż ja dobrze umiem liczyć. Obecnie GDDKiA twierdzi (uważam, że znając ich "słowność" i "terminowość" nadzwyczaj optymistycznie), że A1 Kowal-Toruń będzie oddana do ruchu na przełomie grudnia 2013r. i stycznia 2014 r. Gdyby tak nawet się stało, a pierwotnie droga miała być otwarta na Euro 2012 r., to o ile wynosić będzie opóźnienie? Właśnie ok. półtora roku. Natomiast w artykule wymienione daty: grudzień 2012/styczeń 2013 są pomyłką (czeski błąd), do lat trzeba dodać jeden rok.

~zPolski 2013-06-18

Warszawiaku już się mylisz. Od grudnia 2012 i stycznia 2013 nie minęło jeszcze półtora roku. Oj chyba jesteś pracownikiem GDDKiA. Oni też fajnie liczą: Drogi S-12 i S-17 w okolicach Lublina bięgną na odcinku ok. 29 km po jednym śladzie. GDDKiA podaje osobno kilometraż każdej z tych dróg. Jak dojdzie do skutku budowa S-19, to będzie trzecia droga bięgnąca tym samym śladem północnej obwodicy Lublina. Podobnie ma się sytuacja z S-3 i S-6 na odcinku Szczecin-Goleniów i też te drogi mają liczony osobny kilometraż. Jest jeszcze kilka takich miejsc na drogach w Polsce. W efekcie można wyliczyć większe sukcesy w długości wybudowanych dróg, w pomniejszeniu kosztów/1 km i w końcowym efekcie powstają podstawy do naliczenia premii komu trzeba

~warszawiak 2013-06-11

Czyżby zabawy i bicia piany na wymienionych odcinkach ciąg dalszy? GDDKiA kpi sobie w żywe oczy, cytuję: " GDDKiA wykorzystuje wszelkie dostępne środki do zmobilizowania wykonawcy, aby zakończyć inwestycję w terminie i przekazanie drogi dla kierowców." Koniec cytatu. W terminie to droga miała być gotowa rok temu; w baaardzo optymistycznych zapowiedziach GDDKiA, obecnie droga ma być przejezdna na przełomie grudnia 2013 i stycznia 2014, (nota bene w artykule jest błąd lat: zarówno grudzień 2012 jak i styczeń 2013 dawno już przeminęły) czyli półtora roku po terminie. Niestety, znając tę "terminowosć" na większości dróg w całej Polsce w ostatnich latach, śmiem w ten przełom roku wątpić. Ale...chciałbym się mylić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.