mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA wybuduje miejsca kontroli

GDDKiA wybuduje miejsca kontroli

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych, których zadaniem jest kontrola drogowa pojazdów. Tematem spotkania była budowa specjalnych miejsc do przeprowadzania kontroli.

GDDKiA wybuduje miejsca kontroli
Przedstawiciele GDDKiA spotkali się z reprezentantami Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dyskutowano o potrzebie budowy zintegrowanych miejsc kontroli pojazdów przy małopolskich drogach krajowych, co ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Aby drogowcy mogli uwzględnić budowę nowych miejsc kontroli pojazdów w dokumentacjach projektowych, niezbędne jest ustalenie jakie wymagania stawiają poszczególne służby. Dlatego właśnie na spotkaniu próbowano skoordynować i pogodzić interesy wszystkich zainteresowanych oraz osiągnąć kompromis m.in. co do wymiarów oraz wyposażenia poszczególnych obiektów.

Każda ze służb ma inne wymagania, jednak do końca lutego ich przedstawiciele razem z GDDKiA mają dokonać objazdu dróg krajowych i ustalić liczbę miejsc kontroli oraz ich optymalną lokalizację. Gdy te parametry będą znane, GDDKiA będzie mogła przygotować harmonogram realizacji i określić źródła finansowania. Niezbędne będzie także wypracowanie zasad korzystania z miejsc kontroli pojazdów przez poszczególne instytucje, w tym podział kosztów utrzymania

W przypadku inwestycji przygotowywanych i planowanych, miejsca kontroli pojazdów zostaną uwzględnione na etapie opracowywania dokumentacji projektowych. Na istniejącej sieci dróg, zostaną przystosowane już obecnie wykorzystywane miejsca. Cały projekt tworzenia sieci miejsc kontroli pojazdów powinien potrwać kilka lat.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.