mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA zapewnia: A4 będzie gotowa przed EURO 2012

GDDKiA zapewnia: A4 będzie gotowa przed EURO 2012

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że zgodnie z rządowym Planem Budowy Dróg Krajowych w latach 2008-2012, cała autostrada A4 od Zgorzelca do Korczowej, czyli od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą będzie gotowa przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012. Wszystkie prace projektowe i wykonawcze na autostradzie A4 są realizowane na czas. Nigdzie nie ma żadnego opóźnienia – podkreślają drogowcy.

GDDKiA zapewnia: A4 będzie gotowa przed EURO 2012
Wykonawcy jasno deklarują, iż na etapie projektowania prace idą zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji opracowanym przez GDDKIA, czego potwierdzeniem jest to, iż dla obu odcinków, Jarosław – Radymno i Radymno – Korczowa w marcu zostały złożone projekty budowlane, których weryfikacja zakończy się w kwietniu. W przetargu wnioski złożyło 19 największych firm wykonawczych, co można śmiało traktować jako deklarację realności powstania tego odcinka – zapewnia GDDKiA.

Odcinki Jarosław-Radymno i Radymno-Korczowa realizowane systemem „Projektuj i Buduj” wykonawcy już na początku prac podzielili na pododcinki. Wynika to przede wszystkim z różnego stopnia zaawansowania prac projektowych, których postęp umożliwi wykonawcom uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych (w tym ZRID – Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) wcześniej, co pozwoli na szybsze rozpoczęcie prac na przygotowanych odcinkach. Nie jest to jednak działanie, które ma zmniejszyć jakimkolwiek opóźnienie – bo takich nie ma, a jedynie umożliwi wcześniejsze rozpoczęcie prac – informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Samochody z napędem 4x4 – bezpieczny układ

auto motor i sport 0000-00-00

8 aut w Alpach. Zasypane śniegiem górskie drogi i samochód z napędem na obydwie osie - taka zima sprawia frajdę. Cztery napędzane koła zapewniają nie tylko lepszą trakcję, ale i większe bezpieczeństwo. Sprawdzamy na co który system stać.

Komentuj:

~bla 2010-04-09

ROTFL ANTYGDDKiA, a na której to autostradzie nie ma parkingów? Na A1, A2 i A4 stacje benzynowe są, na jakiejś połowie autostrad, nie wszędzie, ale są. Tylko na odcinku A4 Wrocław-Krzyżowa nie ma pasów awaryjnych (są zatoki), czyli nieco ponad 100 km z 900. O pobieraniu opłat to już wogóle nie masz zielonego pojęcia.

~ANTYGDDKiA 2010-04-07

BARDZIEJ BYM TO NAZWAŁ TWORAMI AUTOSTRADO PODOBNYMI!!BEZ BEZ STACJI BENZYNOWYCH, HOTELI, PARKINGÓW, DO TEGO BEZ PASÓW AWARYJNYCH!!!DZIWNE TWORY A JESZCZE PO PRZECINANE PUNKTAMI POBORU OPŁAT JAK ODCINEK Z KONINA DO POZNANIA,CZY ŚMIESZNY MONOPOLISTY STALEXPORTU Z KRAKOWA DO KATOWIC...WIELE TAKICH KWIATKÓW.POLSKIE DROGI I ICH BYLE JAKOŚĆ TO BYLEJAKOŚĆ GOSPODARZY NASZEGO KRAJU:ELIT, POLITYKÓW!

~mra 2010-04-05

Tych autostrad i dróg ekspresowych mamy na razie nie wiele. Po drugie wydaje mi się, że powinny być one planowane, budowane w miarę na bezużytecznych terenach a nie gdzie jest ciasno, nie gdzie są zabytkowe aleje drzew, które powinny być wszędzie zachowane i nie gdzie są stare obiekty i domy rodzinne i zabytkowa architektura, o którą powinno się w Polsce zadbać. U nas raczej przybyła masa kolorowych reklam mylących się z oznaczeniami (nie zawsze dobrze prowadzącymi). Również korki w niektórych miejscach są już nie do zniesienia, zwłaszcza przy wjazdach do dużych miast, np. Warszawy, do Krakowa w paru miejscach i w centrach miast, do który nie powinno się wpuszczać starych, ze złą emisją spalin samochodów. A dziury i zapaści na wielu (często drugorzędnych drogach) nie mówią, że to kraj UE XXI wieku...

~pp 2010-04-04

No cóż. My jesteśmy w lepszym położeniu. Zło przyszło do nas ze Wschodu i na Wschód je z powrotem wyekspediowaliśmy gdy tylko nadarzyła się okazja. Oni mają Wschód własnego chowu, czego efekty nie dały na siebie długo czekać. Przy takiej samej liczbie ludności, o wiele lepszych warunkach naturalnych oraz położeniu geopolitycznym i sile ekonomicznej na starcie, ten kraj dał się błyskawicznie zdystansować pod każdym względem. Wygląda więc na to, że Euro 2012 miast pokazać wspólnotę futbolową pokaże raczej przepaść cywilizacyjną. Na dodatek w pełnej zgodzie z tezami Huntingtona.

~christ 2010-04-03

ale to bardziej chodzi chyba o ukraine bo tam jest dramat dziura na dziurze i ogolnie masakra zdaje sie duzo gorzej urzednicy obiecuja ale nie mowia calej prawdy zawsze sa jakies obsuwy niespotykane przeszkody i termin sie opoznia bo czas szybko lecie wiec kto zapewni ze sie wyrobia grunt ze cos tam bedzie i beda robic reszte takze mozna sie chyba lekko cieszyc ale to ciage za malo apetyt rosnie w miare jedzeni

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando