mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA zaprasza do rejestracji w viaTOLL

GDDKiA zaprasza do rejestracji w viaTOLL

Rozpoczęła się rejestracja w systemie viaTOLL. Od 2 maja 2011 roku rejestracja jest możliwa w 17 Punktach Dystrybucji zlokalizowanych w pobliżu dużych przejść granicznych oraz 16 Punktach Obsługi Klienta (POK). W punktach tych po podpisaniu umowy oraz wniesieniu kaucji w wysokości 120 zł będzie można odebrać urządzenie pokładowe viaBOX.

GDDKiA zaprasza do rejestracji w viaTOLL
Dodatkowo uruchomionych zostanie 190 Punktów Dystrybucji na wybranych stacjach Orlen (106), BP (58) i Lotos (18). Kolejnych 8 zlokalizowanych jest w oddziałach firmy JAS-FBG S.A. Początkowo będą one pełnić funkcje informacyjne. Oznacza to, że potencjalni użytkownicy systemu otrzymają tam materiały o systemie oraz oferowanych usługach, a także dowiedzą się gdzie i jak można się zarejestrować. Sukcesywnie kompetencje Punktów Dystrybucji będą rozszerzane tak, aby najpóźniej 31 maja mogły świadczyć także usługę pełnej rejestracji w systemie viaTOLL.

ViaTOLL to nowoczesny system, który wejdzie w życie 1 lipca br. i pozwoli kierowcom elektronicznie wnosić opłaty za korzystanie z sieci płatnych dróg krajowych. Będzie obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Z systemu będą mogli dobrowolnie korzystać kierowcy pozostałych pojazdów. Taka możliwość zostanie im udostępniona nie później niż od 1 stycznia 2012 roku. Dla nich viaTOLL będzie alternatywą dla manualnego sposobu płacenia za korzystanie z wybranych odcinków autostrad płatnych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). System viaTOLL będzie obowiązywał na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Wolniej na niemieckich autostradach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~boss 2011-08-30

za przejazd drogami na których obowiązuje viaTOLL i tak byśmy musieli płacić a tak przynajmniej jest wygodniej i komfortowo.

~defco 2011-05-26

Dokładnie. System będzie sprawiedliwszy od winiet, bo to ile zapłacimy zależeć będzie wprost od tego ile przejechaliśmy i jak w tym czasie truliśmy środowisko (klasy euro).

~tomi 2011-05-10

obserwator walnij się w łeb czy ty wiesz do czego to służy? zastępuje to zwykłe winietki i jest bardziej wydajne!!! jakoś nikt rządów Włoch Francji Austrii Czech Hiszpanii za to nie rozstrzelał !!!!

~obserwator 2011-05-10

Mam nadzieję, że jak się zmieni rząd, to zrezygnują z tego złodziejstwa i pociągną do odpowiedzialności tych, którzy zdecydowali się wydać tyle miliardów na nikomu niepotrzebny system do okradania kierowców...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.