mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA zbuduje brakujące 1,5 km A2 do granicy

GDDKiA zbuduje brakujące 1,5 km A2 do granicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zbuduje do maja 2012 roku 1,5 km autostrady A2 w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Niemcami. Inwestycja ta od początku była planowana jako zadanie rządowe, a nie koncesyjne – informuje GDDKiA.

GDDKiA zbuduje brakujące 1,5 km A2 do granicy
Koncesjonariusz nie może zrealizować tego fragmentu A2, ponieważ w chwili otrzymywania koncesji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, autostrady w pasie nadgranicznym mogło budować jedynie państwo. Odcinek budowany przez GDDKiA połączy się bezpośrednio z fragmentem koncesyjnym.

We wrześniu br. ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawców Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego oraz materiałów niezbędnych do otrzymania decyzji środowiskowej. W czerwcu 2010 roku ogłoszony zostanie przetarg wykonawcę w systemie „Projektuj i Buduj”. W maju 2012 roku 1,5-km odcinek autostrady A2 będzie gotowy – zapewnia GDDKiA.

Inwestycja zakłada dostosowanie istniejącej drogi krajowej nr 2 do parametrów autostrady. Według drogowców nie wymaga zatem tak dużych nakładów czasowych jak budowa autostrady od podstaw.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~ssh 2009-09-23

@choya Nie, nie uważam żeby to było śmieszne. Tamten kawałek jest w dobrym stanie, chodzi tylko o jego dostosowanie do wymogów autostradowych, plus bodajże nawierzchnia z betonu. Jeden sezon jest zupełnie wystarczający. Właściwie chodzi tylko o to żeby było gotowe jak będzie A2 do Świecka zrobiona. Naprawdę nie ma potrzeby robić tego już teraz. Zresztą jak jeszcze nie ma przetargu to ten maj 2012 ma sens tylko jako orientacyjna granica przed którą wszystko powinno być gotowe.

~choya 2009-09-23

tak ssh, a jak nam odbiorą Euro 2012, to bedzie można nie budować tego odcinka, bo po co on nam? Nie uważasz że śmieszne jest to, że ustala się czas zakończenia prac na maj 2012, skoro z wszystkim można by ruszyć jeszcze w tym roku i skończyć np, w przyszłym?

~ssh 2009-09-21

Rany, co za tłumoki. Dalej nie rozumiecie, że długość drogi nie ma dużego znaczenia dla długości wykonania inwestycji, nie? To jest odcinek dwujezdniowej drogi który już istnieje, ma 1,5 km i nie ma wielkiej potrzeby się z nim spieszyć. Jeśli przetarg ma być ogłoszony w czerwcu 2010 to jak podpiszą umowę przed końcem roku to mają jeden sezon na budowę, żeby na luzie zdążyć przed majem 2012. Nie wiadomo jeszcze nawet jaki będzie dokładnie zakres i termin zakończenia inwestycji, tylko ogólna zapowiedź, że przed majem 2012. Czym tu się podniecać? Zawsze się znajdzie powód żeby pomstować, nie?

~arti 2009-09-21

Marcinos noo potwierdzam :) Ciekawe czy sprostają temu wyczynowemu zadaniu przecież zostało im ok.3 lat. co wychodzi na rok 1km to jest 83 metry miesięcznie UWAGA 2 metry dziennie, naprawde liczby są porażające ale może dają rade

aaa 2009-09-21

gdyby ktoś się zastanawiał jak podsumować program budowy autostrad w trzech słowach to kazek zrobił to perfekcyjnie. Nic dodać, nic ująć :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando