mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA zrywa umowę na budowę A4 i S19

GDDKiA zrywa umowę na budowę A4 i S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o odstąpieniu od umowy z wykonawcą budującym odcinek autostrady A4 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny oraz odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza, będącego częścią tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Powodem są drastyczne opóźnienia w realizacji kontraktu. Decyzja uprawomocni się 8 czerwca – poinformowało biuro prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA zrywa umowę na budowę A4 i S19
- Wykonawca - polsko-indyjskie konsorcjum firm Radko Sp. z o.o., Autostrada Wschodnia Sp. z o.o. oraz PUNJ LLOYD LTD z Indii, w ciągu 23 miesięcy trwania kontraktu zrealizował zaledwie 49% zakresu finansowego umowy, podczas gdy czas trwania kontraktu był pierwotnie określony na 18 miesięcy. Termin ten, przedłużony w wyniku uznanych roszczeń wykonawcy, minął 16 lutego 2012 r. - informuje GDDKiA.

Możliwość uzyskania przejezdności A4 na odcinku Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny jeszcze przed sezonem zimowym, a tym samym dopuszczenie do ruchu jeszcze w tym roku budowanych dwóch sąsiednich odcinków A4, jest uwarunkowane płynnym i niezwłocznym przekazaniem budowy nowemu wykonawcy. Dlatego  też GDDKiA rozpatruje możliwość udzielania zamówienia uzupełniającego na dokończenie budowy autostrady A4 w trybie art. 67 ust. 1 pkt 6 PZP,  wykonawcom realizującym budowę sąsiednich odcinków tej autostrady. Na dokończenie budowy drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza zostanie wszczęte odrębne postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego. - Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po uprawomocnieniu się odstąpienia od umowy – podkreśla GDDKiA w komunikacie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~a 2012-06-29

Nie będzie wolnej ręki bo nie chodzi o szybkie wybudowanie odcinka drogi tylko o maksymalne przesunięcie w czasie terminu zapłaty. Nie ma pieniędzy i to wszystko.

~warszawiak 2012-05-31

@ kocur: Nieuctwo i pieniactwo oraz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to występuje u ciebie. Otóż w artykule jest powiedziane o dokończeniu budowy z wolnej ręki tylko A4, a co do S19, to cytuję: " Na dokończenie budowy drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza zostanie wszczęte odrębne postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego". Koniec cytatu. Poza tym dotychczas z wolnej ręki podpisano umowy po rozwiązaniu kontraktów tylko na "chińskich" odcinkach A2, na innych ogłaszano nowe przetargi, a mnie chodziło o to, dlaczego nie dokańcza się wszystkich prac po zerwanych kontraktach na podstawie umów z wolnej ręki. Doszło teraz coś niecoś do twojej mózgownicy? Najpierw się dokształć, naucz czytać pisane teksty, to może nie będziesz zamieszczał niedorzecznych bzdur w komentarzach.

~kocur 2012-05-31

warszawiak - umiesz czytać ze zrozumieniem? przecież artykuł jest właśnie o tym, że nowego wykonawcę zapewne wybiorą z wolnej ręki. a ty trujesz, czemu nie wybiorą z wolnej ręki. nieuctwo i pieniactwo takich jak ty zaprowadzi ten kraj na dno.

~astrolog 2012-05-31

Do kogo miec pretensje, ze wylonione w przetargach firmy maosow bankrutuja? Do populistow, ktorzy pieprza bzdury, jak dzis w GPC, ze budujemy najdrozsze autostrady na swiecie. Jak bdujemy tak drogo, to dlaczego te firmy bankrutuja? Urzednicy i politycy nawalani przez populistow ustalili podstawowe kryterium przetargu - niska cene i mamy teraz problemy. Ale gebelsowscy propagandzisci od Kaczynskiego nadal opowiadaja dyrdymaly, ze budujemy najdrozsze autostrady na swiecie.

~warszawiak 2012-05-30

Na budowach wielu autostrad i ekspresówek ciągle są jakieś problemy. Nie rozumiem tylko, dlaczego po zerwaniu kontraktu GDDKiA nie wybiera zawsze wykonawcy na dokończenie z wolnej ręki. Na przykładzie A2 widać, że skraca to ewidentnie zakończenie budowy, chociaż też nie zawsze bezproblemowe. (przykład odcinek C na A2 i problemy z DSS) Dlaczego na S19 nie można zastosować tego samego trybu co na A4, tylko Bóg i urzędasy z GDDKiA wiedzą. Po jaką cholerę kolejny przetarg na S19? Przecież to opóźni budowę o co najmniej pół roku, jak nie więcej. I na koniec. Czy po minięciu terminu 16.02.2012 r. nie było widać postępu prac? Dlaczego zwlekano z wypowiedzeniem kontraktu jeszcze przez prawie 3 i pół miesiąca, a nie zrobiono tego od razu w lutym?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross