mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GDDKiA zrywa umowę z Bogl&Krysl na A2

GDDKiA zrywa umowę z Bogl&Krysl na A2

Zerwanie kontraktu na budowę drogi po jej wybudowaniu? Brzmi jak paradoks, ale tak się właśnie stało na 20-kilometrowym odcinku autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą.

GDDKiA zrywa umowę z Bogl&Krysl na A2
O problemach z dokończeniem budowy autostrady A2 między Łodzią a Warszawą już informowaliśmy. Okazało się, że wezwania GDDKiA o dokończenie prac na oddanym już do ruchu 20-kilometrowym fragmencie A2 (tzw. odcinek C) były nieskuteczne. Dlatego też Dyrekcja postanowiła zerwać kontrakt ze skutkiem natychmiastowym mimo trwania okresu gwarancyjnego.

Kontrakt dokończy nowy wykonawca, prace maja ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Na poczet ich realizacji GDDKiA wystąpiła z żądaniem wypłaty gwarancji bankowej zabezpieczającej rękojmię za wady. Zakres prac gwarancyjnych, które pozostały do realizacji obejmuje m.in.  odmulenie rowów, usuniecie nierówności na nawierzchni na wiadukcie drogowym, która została wykonana z innej mieszanki niż zakładał projekt budowlany czy naprawę ekranów akustycznych. Żadna z wskazanych do usunięcia usterek nie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Autostrada została oddana do ruchu w czerwcu 2012 roku. W listopadzie  2013 roku wraz z wystawieniem świadectwa przejęcia powstała lista wad i usterek które wykonawca miał usunąć. Było to niezbędne do wydania świadectwa wykonania inwestycji, co oznacza formalne zakończenie kontraktu.

Jak informuje GDDKiA usuwanie wad i usterek wykrytych po zakończeniu prac jest standardową procedurą realizacji każdego kontraktu. Średnio na realizowanych kontraktach stwierdzanych jest ok. 100 – 150 sztuk usterek. Wykonawcy usuwają je bez zbędnej zwłoki i bez konieczności ponaglania. Przypadek firmy Bogl& Krysl jest pierwszym, w którym GDDKiA musiała uciec się do oficjalnego wezwania wykonawcy do realizacji prac gwarancyjnych w trybie subklauzuli 15.1 w okresie zgłaszania wad.

Podobne wiadomości:

Wypadek z udziałem zwierząt na płatnej...

auto motor i sport 2015-01-15

Na płatnej autostradzie zarządzanej przez GDDKiA miałem kolizję ze zwierzęciem, które przecież nie powinno się tam znaleźć. Od kogo mam się domagać zwrotu kosztów naprawy auta?  

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-01-24

Nie zapominajcie że Czesi uratowali honor Polaków przed samym EURO,udostępniając autostradę 2 dni przed imprezą,zasuwając po 24 godz. na dobę.Termin oddania odcinka to zdaje się był wrzesień 2012 po "prezencie" od Chińczyków.Należało by im podzować ,anie krytykować.Bo chaos w G.D.D.K. i A. był wtedy z presją czasu,a porawki umowy wnoszono w trakcie budowy

~Sylwek 2014-11-23

dziwi mnie że się dziwią - podpisują kontrakty z chińczykami czy chińczykami europy (pepikami) a potem są efekty...

~Kierowca 2014-11-22

Podobno to Bögl&Krysl wypowiedziało umowe, a nie gdaka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.