mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > GTC o opłatach za A-1

GTC o opłatach za A-1

Dużo się ostatnio mówi na temat opłat, które są pobierane za przejazd 25 km odcinkiem autostrady A-1 z Rusocina do Swarożyna, a to za sprawą rozpoczynającego się remontu krajowej jedynki. Czy jest możliwe obniżenie stawek za przejazd? Wszystko zależy od Ministra Infrastruktury.

GTC o opłatach za A-1
Firma Gdańsk Transport Company, będąca koncesjonariuszem autostrady A-1, przedstawiła swoje stanowisko związane z tematem opłat pobieranych od lutego bieżącego roku za przejazd gotowym odcinkiem drogi. GTC nie prowadzi żadnych negocjacji z Ministrem Infrastruktury w sprawie zmiany opłat, ponieważ decyzje w tym zakresie podejmuje jedynie Minister Infrastruktury. Opłaty pobierane na bramkach trafiają wyłącznie do Ministerstwa, a nie do spółki.

Spółka już cztery miesiące temu zagwarantowała Ministrowi Infrastruktury, że nie będzie domagała się od niego żadnych odszkodowań wynikających ze zwiększenia natężenia ruchu na autostradzie w związku z rozpoczęciem remontu drogi krajowej nr 1 na odcinku Gdańsk-Tczew.

Ostatnio pojawił się pomysł tymczasowej likwidacji opłat na czas remontu krajowej jedynki, który popierają samorządowcy. Decyzja w tej sprawie należy do Ministra Infrastruktury, od którego zależy, czy kierowcy chcący uniknąć korków będą musieli płacić 27 groszy za każdy kilometr przejechany autostradą, oddaną do użytku na rok przed zapowiadanym wcześniej terminem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~nigdy więcej PO 2008-04-11

Czekajcie na decyzję POpapranych NIEUDACZNIKÓW, a prędzej remont A1 się rozpocznie niż ich decyzja będzie wydana! Tylko NASZ naród może liczyć na łaski.

~mobilek 2008-04-10

Zdecydowanie za dużo "życza" sobie za ten jakże krótki odcinek,a co będzie jak skończą prace na reszcie "odcinków"???Wtedy wiekszość kierowców-w tym i ja-będzie wolała jechać dłużej po "normalnej" drodze.Cena za ten kawałek jest absurdalna!

~toranaga 2008-04-10

Dla konsorpcjum najlepszy interes jest jak nikt nie będzie jeździł autostradą , bo wtedy państwo musi wypłacić im dopłatę. a w takim przypadku droga sie nie zużywa nie trzeba remontowa, a kasa leci. Dlatego cena jest zaporowa.

~dobra pamięć 2008-04-09

Kto to pamięta? Rok bodajże 1993. Zatrzymywanie samochodów przez policję, po czym kierowcy wypełniają ankietę, czy w razie powstania płatnych autostrad skłonni byliby z nich korzystać. Władza przekonywała, że autostrady muszą być płatne i wtedy w niedługim czasie będziemy ich mieć... ho, ho. Jakie g...o mamy, każdy widzi. Aha, władza zaklinała się, że wysokość opłat (o taką też pytano w wymienionych wyżej ankietach) będzie wynosić...2 DO 3-CH CENTÓW ZA KILOMETR. TAK, TO NIE POMYŁKA!!! 0,02 DO 0,03 DOLARA ZA 1 KM!!! Oto jeden z wielu przykładów na "prawdomówność" polskich polityków, obojętne zresztą z jakiej opcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.