mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Gotowy kolejny odcinek Trasy W-Z

Gdańsk: Gotowy kolejny odcinek Trasy W-Z

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o zakończeniu prac związanych z modernizacją 2,4 km odcinka ulicy Armii Krajowej. Nowy fragment, który zostanie oddany do użytku w dniu dzisiejszym (21 grudnia 2007 r.), stanowi część budowanej Trasy W-Z.

Gdańsk: Gotowy kolejny odcinek Trasy W-Z
W ramach Projektu wybudowano fragment Trasy W-Z o długość 2,4 km. Jest on drogą główną przyśpieszonego ruchu o dwóch pasach ruchu, z możliwością dobudowy trzeciego pasa. Zakres inwestycji objął budowę odwodnienia, oświetlenia, przebudowę urządzeń infrastruktury oraz częściową przebudowę uzbrojenia podziemnego, przebudowę i budowę ulic bocznych o łącznej długości 1,8 km, budowę ronda i trzech mostów, budowę 700 m ścieżek rowerowych, 2 sygnalizacji świetlnych, ekranów akustycznych na odcinku 1,16 km oraz murów oporowych na odcinku 590 m.

Całkowita wartość Projektu wynosi prawie 59 milionów złotych, z czego tzw. całkowite wydatki kwalifikowane Projektu to ponad 50 milionów złotych. Wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to prawie 37 milionów złotych. Wkład własny z budżetu miasta Gdańska wyniósł ponad 22 miliony złotych.

Głównymi celami realizacji inwestycji jest stworzenie szybkiego i bezpiecznego połączenia ważnych szlaków komunikacyjnych na kierunku wschód - zachód tj. połączenia dróg krajowych nr 7 i nr 1 z Obwodnicą Trójmiasta (droga krajowa nr 6), skrócenie czasu podróży na odcinku ul. Okopowa - ul. Kartuska, odciążenie innych dróg i ulic na terenie Gdańska, poprawa bezpieczeństwa ruchu, zmniejszenie negatywnego oddziaływania transportu na otoczenie oraz zwiększenie atrakcyjności lokalizowania działalności gospodarczej poprzez udostępnienie nowych i zwiększenie atrakcyjności istniejących terenów inwestycyjnych.

Do wykonania pozostał jeszcze ostatni odcinek ul. Armii Krajowej, który połączy ją z Obwodnicą Trójmiasta. Inwestycja zostanie zrealizowana przy współudziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.