mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Koniec modernizacji ul. Marynarki Polskiej

Gdańsk: Koniec modernizacji ul. Marynarki Polskiej

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o zakończeniu przebudowy ulicy Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Reja do ul. Wyzwolenia. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Gdańsk: Koniec modernizacji ul. Marynarki Polskiej
Ta droga ma dla funkcjonowania miasta pierwszorzędne znaczenie. Dopóki nie powstanie Trasa Sucharskiego, jest to główna arteria wiodąca do przemysłowych dzielnic miasta. Zasadnicza część prac związanych z modernizacją ul. Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Reja do ul. Wyzwolenia zakończyła się w październiku, obecnie projekt został zamknięty, zgodnie z procedurami unijnymi.

Projekt współfinansowany był w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Miasta Gdańska. Całkowity koszt projektu wynosi prawie 50 mln zł. Wartość dofinansowania z funduszy UE wyniosła ponad 32,5 mln zł. Wykonawcą inwestycji była firma Budimex Dromex S.A.

W ramach inwestycji wykonano nowe nawierzchnie jezdni i chodników wraz z odwodnieniem, oświetleniem i częściową przebudową uzbrojenia podziemnego na odcinku ponad 3 km, wybudowano ponad 6 km jednokierunkowych ścieżek rowerowych po obu stronach ulicy, przebudowano 7 skrzyżowań w ciągu ulicy, ulice boczne (na odcinku 520 m) i 2 obiekty mostowe: most nad potokiem Strzyża i wiadukt nad torami PKP oraz przebudowano 3,6 km pojedynczego toru tramwajowego, 10 przystanków tramwajowych i 11 przejazdów przez tory.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~chrabja 2007-12-19

nigdy nie byłem w gdańsku, ale się cieszę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross