Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Koniec modernizacji ul. Marynarki Polskiej

Gdańsk: Koniec modernizacji ul. Marynarki Polskiej

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o zakończeniu przebudowy ulicy Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Reja do ul. Wyzwolenia. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Gdańsk: Koniec modernizacji ul. Marynarki Polskiej
Ta droga ma dla funkcjonowania miasta pierwszorzędne znaczenie. Dopóki nie powstanie Trasa Sucharskiego, jest to główna arteria wiodąca do przemysłowych dzielnic miasta. Zasadnicza część prac związanych z modernizacją ul. Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Reja do ul. Wyzwolenia zakończyła się w październiku, obecnie projekt został zamknięty, zgodnie z procedurami unijnymi.

Projekt współfinansowany był w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Miasta Gdańska. Całkowity koszt projektu wynosi prawie 50 mln zł. Wartość dofinansowania z funduszy UE wyniosła ponad 32,5 mln zł. Wykonawcą inwestycji była firma Budimex Dromex S.A.

W ramach inwestycji wykonano nowe nawierzchnie jezdni i chodników wraz z odwodnieniem, oświetleniem i częściową przebudową uzbrojenia podziemnego na odcinku ponad 3 km, wybudowano ponad 6 km jednokierunkowych ścieżek rowerowych po obu stronach ulicy, przebudowano 7 skrzyżowań w ciągu ulicy, ulice boczne (na odcinku 520 m) i 2 obiekty mostowe: most nad potokiem Strzyża i wiadukt nad torami PKP oraz przebudowano 3,6 km pojedynczego toru tramwajowego, 10 przystanków tramwajowych i 11 przejazdów przez tory.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~chrabja 2007-12-19

nigdy nie byłem w gdańsku, ale się cieszę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Obecnie jest to jedynie zalecenie, ale już niebawem może stać się obowiązkiem. Ministerstwo Infrastruktury chce, żeby kierowcy na zwężeniach drogi jechali na suwak. Nowe przepisy mogą wejść w życie już za dwa lata.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj