Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Podwale Grodzkie na finiszu

Gdańsk: Podwale Grodzkie na finiszu

Trwający już rok, kompleksowy remont głównej arterii komunikacyjnej Gdańska – ulic Podwale Grodzkie i Wały Jagiellońskie zbliża się ku końcowi. Finalizowane są prace w okolicach Nowego Ratusza, tunelu między Dworcem PKP a City Forum oraz na całej długości remontowanej jezdni. Normalny ruch od miesiąca obowiązuje też na Węźle Hucisko.

Gdańsk: Podwale Grodzkie na finiszu

Prace remontowe ruszyły w połowie lipca 2006 roku. Dobra organizacja pracy i sprzyjająca pogoda pozwoliły z ponad trzymiesięcznym wyprzedzeniem zakończyć prace na jezdni wiodącej w stronę Wrzeszcza i Oliwy. Już w połowie grudnia został on udostępniony dla ruchu samochodowego. Łagodna zima spowodowała, że natychmiast przystąpiono do prac na jezdni wiodącej w stronę Pruszcza Gdańskiego, łącznie z Węzłem Hucisko (według planu prace na tym odcinku miały zacząć się dopiero w kwietniu 2007 r.). Z końcem maja oddano do użytku węzeł Hucisko Przez cały czerwiec i pierwszą połowę maja prace trwały na jezdni przy Dworcu PKP, a zaawansowanie prac pozwala mieć nadzieję, że w ciągu kilku tygodni mogą one zostać ukończone (zależy to jednak tak od pogody jak i od samych procesów technologicznych). Równolegle z remontem jezdni, wyremontowano także torowisko tramwajowe w ciągu Podwala Grodzkiego i Wałów Jagiellońskich, ustawiono nowe wiaty tramwajowe i wyremontowano trakcję elektryczną  – informuje UM Gdańsk.

Wartość całkowita projektu to blisko 32,7 mln zł, z czego dofinansowanie z UE w ramach SPOT wynosi ponad 22,7 mln zł. Planowo prace mają potrwać do grudnia 2007 roku.

Przeczytaj także:

Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-09)

 

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj