mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Podwale Grodzkie na finiszu

Gdańsk: Podwale Grodzkie na finiszu

Trwający już rok, kompleksowy remont głównej arterii komunikacyjnej Gdańska – ulic Podwale Grodzkie i Wały Jagiellońskie zbliża się ku końcowi. Finalizowane są prace w okolicach Nowego Ratusza, tunelu między Dworcem PKP a City Forum oraz na całej długości remontowanej jezdni. Normalny ruch od miesiąca obowiązuje też na Węźle Hucisko.

Gdańsk: Podwale Grodzkie na finiszu

Prace remontowe ruszyły w połowie lipca 2006 roku. Dobra organizacja pracy i sprzyjająca pogoda pozwoliły z ponad trzymiesięcznym wyprzedzeniem zakończyć prace na jezdni wiodącej w stronę Wrzeszcza i Oliwy. Już w połowie grudnia został on udostępniony dla ruchu samochodowego. Łagodna zima spowodowała, że natychmiast przystąpiono do prac na jezdni wiodącej w stronę Pruszcza Gdańskiego, łącznie z Węzłem Hucisko (według planu prace na tym odcinku miały zacząć się dopiero w kwietniu 2007 r.). Z końcem maja oddano do użytku węzeł Hucisko Przez cały czerwiec i pierwszą połowę maja prace trwały na jezdni przy Dworcu PKP, a zaawansowanie prac pozwala mieć nadzieję, że w ciągu kilku tygodni mogą one zostać ukończone (zależy to jednak tak od pogody jak i od samych procesów technologicznych). Równolegle z remontem jezdni, wyremontowano także torowisko tramwajowe w ciągu Podwala Grodzkiego i Wałów Jagiellońskich, ustawiono nowe wiaty tramwajowe i wyremontowano trakcję elektryczną  – informuje UM Gdańsk.

Wartość całkowita projektu to blisko 32,7 mln zł, z czego dofinansowanie z UE w ramach SPOT wynosi ponad 22,7 mln zł. Planowo prace mają potrwać do grudnia 2007 roku.

Przeczytaj także:

Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-09)

 

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross