mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Umowa na projekt Trasy Sucharskiego

Gdańsk: Umowa na projekt Trasy Sucharskiego

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o podpisaniu umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanej Trasy Sucharskiego. Największa inwestycja infrastrukturalna w Gdańsku ma połączyć Obwodnicę Południową z gdańskim portem.

Gdańsk: Umowa na projekt Trasy Sucharskiego
25 kwietnia bieżącego roku, w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla Trasy Sucharskiego. Prace projektowe będzie prowadzić konsorcjum firm Europrojekt Gdańsk sp. z o.o. oraz Schmidt Stumpf Frühauf Und Partner Ingenieurgesellschaft mbH z Monachium.

Wybór wykonawcy prac projektowych nastąpił w wyniku postępowania przetargowego. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (projekty budowlane i wykonawcze), kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, studium wykonalności wraz z wnioskiem aplikacyjnym, materiałów do uzyskania decyzji, opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi (w tym pozwolenia na budowę) oraz opracowań geodezyjnych, geologiczno-inżynierskich i hydrogeologicznych. Koszt dokumentacji to ponad 36,3 mln zł.

Budowa planowanej Trasy Sucharskiego jest największą zaplanowaną w Gdańsku inwestycją infrastrukturalną. Będzie to drogę prowadzącą od planowanej Obwodnicy Południowej przez Most Wantowy, tunel pod Martwą Wisłą do gdańskiego portu i stoczni. Docelowo trasa ma stanowić alternatywę dla obecnego połączenia drogowego z Warszawą i do powstającej autostrady A-1.

Projekt budowy trasy obejmuje realizację trzech podstawowych odcinków:
  • Odcinek 1 – od węzła Olszynka do węzła Elbląska przy Moście Wantowym przez Martwą Wisłę,
  • Odcinek 2 – od węzła Elbląska do węzła Ku Ujściu,
  • Odcinek 3 – od węzła Ku Ujściu do węzła Marynarki Polskiej wraz z tunelem pod Martwą Wisłą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Darek 2008-05-13

Jeszcze jedno, żeby stocznia dała radę wytrzymać do czasu, kiedy wybudują tą trasę. Oczywiście ta droga na pewno się przyda, tylko może nie w tym celu dla którego jest budowana, czyli zrobienia wyjścia na świat dla stoczni, ale dla innych firm, które powstaną na jej gruzach i zlokalizowanych w tamtych rejonach - typowo przemysłowych, stocznia to raczej nośne hasło.

~Darek 2008-05-13

Jaką alternatywą dla A1 i trasy na Warszawę. Chyba coś autor słownictwa nie umie dopasować do treści. Jak już to rozwinięciem, przedłużeniem, możliwością wykorzystania, ale nie alternatywą. :)))

~osskaa 2008-04-30

No zobaczymy, czy się wyrobią na 2012. Obwodnica południowa miała się zacząć w 2008, zacznie się podobno za rok. Z Trasy Sucharskiego na razie jest tylko most wantowy, a zostaje jeszcze tunel... może się wyrobimy do 2020:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.