mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Umowa na projekt Trasy Sucharskiego

Gdańsk: Umowa na projekt Trasy Sucharskiego

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o podpisaniu umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanej Trasy Sucharskiego. Największa inwestycja infrastrukturalna w Gdańsku ma połączyć Obwodnicę Południową z gdańskim portem.

Gdańsk: Umowa na projekt Trasy Sucharskiego
25 kwietnia bieżącego roku, w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla Trasy Sucharskiego. Prace projektowe będzie prowadzić konsorcjum firm Europrojekt Gdańsk sp. z o.o. oraz Schmidt Stumpf Frühauf Und Partner Ingenieurgesellschaft mbH z Monachium.

Wybór wykonawcy prac projektowych nastąpił w wyniku postępowania przetargowego. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (projekty budowlane i wykonawcze), kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, studium wykonalności wraz z wnioskiem aplikacyjnym, materiałów do uzyskania decyzji, opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi (w tym pozwolenia na budowę) oraz opracowań geodezyjnych, geologiczno-inżynierskich i hydrogeologicznych. Koszt dokumentacji to ponad 36,3 mln zł.

Budowa planowanej Trasy Sucharskiego jest największą zaplanowaną w Gdańsku inwestycją infrastrukturalną. Będzie to drogę prowadzącą od planowanej Obwodnicy Południowej przez Most Wantowy, tunel pod Martwą Wisłą do gdańskiego portu i stoczni. Docelowo trasa ma stanowić alternatywę dla obecnego połączenia drogowego z Warszawą i do powstającej autostrady A-1.

Projekt budowy trasy obejmuje realizację trzech podstawowych odcinków:
  • Odcinek 1 – od węzła Olszynka do węzła Elbląska przy Moście Wantowym przez Martwą Wisłę,
  • Odcinek 2 – od węzła Elbląska do węzła Ku Ujściu,
  • Odcinek 3 – od węzła Ku Ujściu do węzła Marynarki Polskiej wraz z tunelem pod Martwą Wisłą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Darek 2008-05-13

Jeszcze jedno, żeby stocznia dała radę wytrzymać do czasu, kiedy wybudują tą trasę. Oczywiście ta droga na pewno się przyda, tylko może nie w tym celu dla którego jest budowana, czyli zrobienia wyjścia na świat dla stoczni, ale dla innych firm, które powstaną na jej gruzach i zlokalizowanych w tamtych rejonach - typowo przemysłowych, stocznia to raczej nośne hasło.

~Darek 2008-05-13

Jaką alternatywą dla A1 i trasy na Warszawę. Chyba coś autor słownictwa nie umie dopasować do treści. Jak już to rozwinięciem, przedłużeniem, możliwością wykorzystania, ale nie alternatywą. :)))

~osskaa 2008-04-30

No zobaczymy, czy się wyrobią na 2012. Obwodnica południowa miała się zacząć w 2008, zacznie się podobno za rok. Z Trasy Sucharskiego na razie jest tylko most wantowy, a zostaje jeszcze tunel... może się wyrobimy do 2020:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.