mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?

Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?

W 2007 roku na budowę Trasy Sucharskiego rząd planował przeznaczyć 200 mln euro, jednak teraz jest szansa na większy budżet. Ministerstwo Infrastruktury chce przeznaczyć na ten cel 350 mln, jednak decyzja należy do Ministerstwa rozwoju Regionalnego.

Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?
Planowana w Gdańsku Trasa Sucharskiego jest ważną i strategiczną inwestycją, gdyż organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, rozbudowa gdańskiego portu, budowa autostrady A-1 i południowej obwodnicy Gdańska, wymagają dodatkowych, kluczowych inwestycji drogowych. Została ona umieszczona przez Ministerstwo Infrastruktury na liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Na budowę trasy na odcinku od Obwodnicy Południowej Gdańska do ul. Marynarki Polskiej potrzeba około 350 mln euro. Decyzja o ewentualnym przeznaczeniu takiej kwoty na ten projekt należy do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i zostanie ogłoszona pod koniec stycznia bieżącego roku.

Trasa Sucharskiego jest najważniejszą i największą inwestycją drogową w północnej Polsce, która w połączeniu z Obwodnicą Południową realizowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ma strategiczne znaczenie nie tylko dla Pomorza, ale dla całej Polski. Trasa umożliwi połączenie prężnie rozwijającego się Portu Gdańsk z istniejącym układem dróg krajowych i międzynarodowych. Jest także początkiem autostrady A-1 i europejskiego korytarza transportowego, który kończy się na Bałkanach. Budowa trasy przyczyni się także do poprawy warunków i bezpieczeństwa ruchu oraz wpłynie na zmniejszenie negatywnego wpływu ruchu samochodowego na środowisko naturalne w całym mieście. Budowa Trasy Sucharskiego powinna rozpocząć się w 2009 roku i zakończyć się dwa lata później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~wisełka 2008-01-19

W Gdańsku będziecie mieli taki port kontenerowy że głowa mała - podobny będzie do portów w Hamburgu i Rotterdamie - gratulacje

~Remek 2008-01-16

Połączenie drogowe rozwijającego się portu w Gdańsku z siecią dróg szybkiego ruchu... No no, będziemy mieli w Polsce Europę ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.