mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?

Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?

W 2007 roku na budowę Trasy Sucharskiego rząd planował przeznaczyć 200 mln euro, jednak teraz jest szansa na większy budżet. Ministerstwo Infrastruktury chce przeznaczyć na ten cel 350 mln, jednak decyzja należy do Ministerstwa rozwoju Regionalnego.

Gdańsk: Więcej pieniędzy na Trasę Sucharskiego?
Planowana w Gdańsku Trasa Sucharskiego jest ważną i strategiczną inwestycją, gdyż organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, rozbudowa gdańskiego portu, budowa autostrady A-1 i południowej obwodnicy Gdańska, wymagają dodatkowych, kluczowych inwestycji drogowych. Została ona umieszczona przez Ministerstwo Infrastruktury na liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Na budowę trasy na odcinku od Obwodnicy Południowej Gdańska do ul. Marynarki Polskiej potrzeba około 350 mln euro. Decyzja o ewentualnym przeznaczeniu takiej kwoty na ten projekt należy do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i zostanie ogłoszona pod koniec stycznia bieżącego roku.

Trasa Sucharskiego jest najważniejszą i największą inwestycją drogową w północnej Polsce, która w połączeniu z Obwodnicą Południową realizowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ma strategiczne znaczenie nie tylko dla Pomorza, ale dla całej Polski. Trasa umożliwi połączenie prężnie rozwijającego się Portu Gdańsk z istniejącym układem dróg krajowych i międzynarodowych. Jest także początkiem autostrady A-1 i europejskiego korytarza transportowego, który kończy się na Bałkanach. Budowa trasy przyczyni się także do poprawy warunków i bezpieczeństwa ruchu oraz wpłynie na zmniejszenie negatywnego wpływu ruchu samochodowego na środowisko naturalne w całym mieście. Budowa Trasy Sucharskiego powinna rozpocząć się w 2009 roku i zakończyć się dwa lata później.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~wisełka 2008-01-19

W Gdańsku będziecie mieli taki port kontenerowy że głowa mała - podobny będzie do portów w Hamburgu i Rotterdamie - gratulacje

~Remek 2008-01-16

Połączenie drogowe rozwijającego się portu w Gdańsku z siecią dróg szybkiego ruchu... No no, będziemy mieli w Polsce Europę ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.